ATAM: “AVUKATLAR ÖNEMSENMİYOR”

ATAM: “AVUKATLAR ÖNEMSENMİYOR”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 15.07.2022
0
A+
A-

Kütahya Baro Başkanı Av. Ahmet Atam, bürosunda kurşunlanarak öldürülen Av. Servet Bakırtaş’ın medya ve basında yeterince yer almamasına tepki gösterdi. Başkan Atam: “Bu durum, adaleti ararken canını ortaya koyan biz avukatların önemsemediğini göstermektedir” dedi.
Başkan Ahmet Atam, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İstanbul’da bürosunda kurşunlanan Av. Servet Bakırtaş ve Konya’da görevi başında acımasızca katledilen Dr. Ekrem Karakaya’ya Allah’tan rahmet, sevenlerine sabır ve başsağlığı diledi.
“DURUM HAKİKATEN ÇOK VAHİM”
Atam: “Bununla birlikte; kimse ile acılarımızı yarıştırmıyorum, biliyorum ki ateş düştüğü yeri yakıyor fakat gerçek de ortada. Canımızı ortaya koyarak vatandaşın hak arama mücadelesinde yanında olurken, avukat cinayetinin gerek basında ve gerekse ilgili olacağını umduğum kademede önemsenmeyişi, iki satır da olsa bir taziye ifadesi olmaması ise, işin başka bir acı yanıdır. Bu durum hakikaten çok vahimdir; ya avukat cinayetlerinin sıradanlaştığı ve olağan kabul edildiğini veya birgün herkesin ihtiyaç duyacağı, adaleti ararken yanında görmek istediği, onun için canını ortaya koyan biz avukatların önemsemediğini göstermektedir. Anladım ki, avukatlık mesleği ölüm riskini de kapsayan ve bu yönüyle bu mesleği yapanlarda doğal olarak bu riski göze almış insanlar olarak görülmekteler” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram