ASKF’DEN BASIN AÇIKLAMASI

ASKF’DEN BASIN AÇIKLAMASI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.12.2021
2
A+
A-

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu,  2021-2022 futbol sezonu başladığından beri bazı olumsuzluklardan federasyonun sorumlu tutulduğunu kaydederek, görev tanımlarını hatırlattı.

GÖREV TANIMI YAPILDI

Kütahya ASKF’den yapılan açıklamada; “2021/2022 Futbol sezonu başladığından beri bazı kulüplerimizin sosyal medya hesaplarından müsabakalardaki olumsuzluklar paylaşılmakta, yine sosyal medyada paylaşımlar yapan bazı sayfalar bu olumsuzluklarla ilgili Federasyonumuzu sorumlu tutmak için algı çalışmalarına aralıksız devam etmektedir” ifadelerine yer verildi. Açıklamada federasyonun görev tanımı da madde madde sıralandı: Liglerde mücadele edecek takımların belirlenmesi. Fikstürlerin oluşturulması. Müsabakaların başlangıç ve bitiş tarihlerinin belirlenmesi. Kulüplerimizin Lisans işlemlerinin yapılması. Kulüplerimize yerel ve genel idarelerden maddi veya ayni yardım sağlanmasına çalışılması. İlimize yeni tesislerin kazandırılması ve mevcutların tadilat tamiratları ile sporcu sağlığına uygun hale getirilmesi için çalışmalar yapılması.

“KURULLARIN KARARLARINA HERHANGİ BİR MÜDAHALE MÜMKÜN DEĞİL”

Tesislerin hazırlanmasının Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerince yapıldığını dile getiren Kütahya ASKF; “Hakem ve gözlemci atamaları Merkez Hakem Kurulu tarafından atanan İl Hakem Kurulunca, saha komiseri atamaları Saha Komiserleri Derneğince, müsabakaların oynanacağı saha ve saatlerin belirlenmesi tertip kurullarınca ve müsabakalarda ihraç edilen veya haklarında rapor tanzim edilen sporcu, antrenör ve yöneticilerin cezaları da hakem, gözlemci ve saha komiseri raporlarına göre İl Disiplin Kurulunca belirlenmektedir. Federasyonumuzun bu kurulların kararlarına herhangi bir müdahalesi mümkün değildir” açıklamasında bulundu.

“SIKINTILARI EL BİRLİĞİ İLE BERTARAF EDECEĞİZ

Federasyonun periyodik aralıklarla üye kulüplerinden gelen talepler doğrultusunda belirtilen kurulları (Taban Birlikleri) toplantıya çağırıp ve aksayan konuları ilgili kurullara ileterek çözümü noktasında çalışmalar yaptıklarının belirtildiği açıklamada; “Ancak toplantı gündeminde görüşülen çözüm önerileri tavsiye niteliğindedir. Pandemi nedeniyle uzun bir ara sonrası yeniden başlayan müsabakalarımızın daha az problemle devam etmesi için üye kulüplerimizin haklı serzenişlerini onların temsilcileri olarak ilgili kurullara ileterek üst liglerde de yaşanan bu sıkıntıları el birliği ile bertaraf edeceğimize olan inancımızla spor kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz” denildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.