ALİ FAZIL KASAP: “DOĞALGAZ’DA YASAL SOYGUN!”

ALİ FAZIL KASAP: “DOĞALGAZ’DA YASAL SOYGUN!”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.01.2022
0
A+
A-

CHP Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun çıkardığı yönetmelikle doğalgaza gelen zamların kartlı sayaç faturalarına da yansıtılmasını eleştirerek, “Kartta duran doğalgaza zam yapılmamalı” dedi.

Kasap, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun çıkardığı yönetmelikle doğalgaza gelen zamların kartlı sayaç faturalarına da yansıtılmasını eleştirerek, “Ankara’da 480 bin, İstanbul’da 4 bin, Kütahya’da 35 bin ön ödemeli doğalgaz sayacı kullanan abonenin mağdur edildiğini söyledi. Kasap, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK), 2018’de çıkardığı yönetmelikle doğal gaz dağıtım şirketlerine rant sağladığını belirterek, Bu soyguna geçit vermeyeceğiz” dedi.

“KARTTA DURAN DOĞAL GAZA ZAM YAPILMAMALI”

Yönetmelikle doğalgaza gelen her zammın ön ödemeli sayaç faturalarına yansıtıldığına dikkat çeken Kasap: “Normalde benzin alırsınız deponuzda durur ya, nasıl o depoda duran benzine zam yapılamıyorsa, kartta duran doğal gaza da zam yapılmamalı” dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın, yönetmeliğin durdurulması için dava açtığını anımsatan Kasap, “EPDK’nin 2018’de çıkardığı yönetmeliğe açılan davaya müdahil olduk. Bu kanun yoluyla soyguna son verilsin, bu yönetmelik bir an önce durdurulsun” ifadelerine yer verdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram