86 OKULA KÜTÜPHANE YAPILACAK

86 OKULA KÜTÜPHANE YAPILACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.11.2021
6
A+
A-

Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğinde başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında ilimizde kütüphane ihtiyacı bulunan 86 okul için kütüphane yapımına Kütahya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından başlandı.

Kütahya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi ile Tavşanlı Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesinin “Metal Teknolojileri Alanı” ve “Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı”nda eğitim gören öğrencileri, öğretmenleri gözetiminde, kütüphaneler için gerekli olan kitaplık ve çalışma masası üretimine başladı.

HEM TECRÜBE HEM GELİR

İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında kitaplık ve çalışma masası üretimine başlayan Kütahya Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Hasan Başyiğit, atölyelerde öğretmen ve öğrencilerle sohbet ederek kütüphane masaları ve kitaplıklar hakkında bilgi aldı. Okulda eğitim alan öğrencilerin bu sayede hem meslekî tecrübe ediklerini hem de harçlıklarını çıkardıklarını ifade eden Başyiğit öğrencilere; “Okulda aldığınız eğitim ile meslekî tecrübe kazanmaktasınız. Bu tecrübeyle mezun olduğunuzda kendi işinizi kurabileceğiniz gibi, iş bulma noktasında da avantajlı durumda olacaksınız” dedi. Başyiğit, çalışmaların tüm hızla ilerlediğini gözlemlediklerini ifade ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. CANSU AYDEMİR

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram