36 ÖĞRENCİ HAFIZLIK BELGESİ ALDI

36 ÖĞRENCİ HAFIZLIK BELGESİ ALDI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.12.2021
0
A+
A-

Kütahya İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kursları ile hafızlık proje okullarında hafızlık eğitimini tamamlayan 36 öğrenci için icazet töreni düzenlendi.

 Dumlupınar Spor Salonunda düzenlenen törene; Vali Ali Çelik ile eşi Nezihe Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın eşi Seher Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı Müşaviri Belgin Konarılı ile protokol üyeleri ve davetliler katıldı.

ÇELİK: “ÜLKEMİZE ÇOK BÜYÜK KATKILAR SUNACAKLAR”

Hafızları tebrik ederek azim ve gayretlerinin artmasını dileyen Vali Ali Çelik, “Kur’an-ı Kerim’i Öğrencilerimiz gelecekte hem hafızlıkları hem de diğer eğitimleri ile ülkemize çok büyük katkılar sunacaklardır. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğümüzün ortak gerçekleştirdiği bu proje, bir taraftan hafızlık eğitimini alan diğer yandan da örgün eğitimlerine devam eden gençlerimizin olması kurumların iş birliğinin ülkemizde ne kadar başarılı ve önemli olduğunun bir göstergesi” diye konuştu.

BAŞKAN IŞIK BAŞARILAR DİLEDİ

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık yaptığı konuşmada öğrencilere başarılar diledi. Hafızlığın başarılmasının önemli olduğunu ifade eden Başkan Işık; “Kütahya birçok alanda olduğu gibi bu ülkenin çok kıymetli illerinden birisi ve önderlerinden birisi. Nüfusuyla hafız oranlarını karşılaştırdığımızda bunun ne kadar kıymetli bir veri olduğunu hepimiz çok rahat bir şekilde anladık. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Tören, Ayasofya Camisi Baş İmamı Ferruh Muştuer ile Fatih Camisi Baş imamı Metin Çakar Kur’an tilavetiyle sona erdi.

DEMİRTAŞ: “408 ÖĞRENCİ EĞİTİME DEVAM EDİYOR”

Ayasofya’yı Kebir Camii Baş İmam Hatibi Ferruh Muştuer’in Kur’an tilaveti ile başlayan merasimin açış konuşmasını yapan İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş Kütahya’da 6 hafızlık Kur’an kursunda toplam 408 öğrencinin hafızlık eğitimine devam ettiğini belirterek; “Nüfusa oranla, Kütahya’da hafızlık yapan öğrencilerin sayısı Türkiye ortalamasının üzerindedir. Müftülük olarak 2022 yılında hedefimiz, hafızlık çalışmalarındaki başarılarımızı devam ettirmek ve 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarımızın sayısını arttırmaktır” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram