3 MAHALLEYE DAHA DOĞALGAZLI FIRIN

3 MAHALLEYE DAHA DOĞALGAZLI FIRIN
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.05.2022
2
A+
A-

2022 yılı içinde yapımı planlanan ve imalatı tamamlanan 30 Ağustos Mahallesi, Fatih Mahallesi ve Zafertepe Mahallesi doğalgazlı mahalle fırınlarının açılışı yapıldı.

Mahallelerden gelen talepler doğrultusunda planlaması yapılan ve kısa süre içinde de imalatı tamamlanan doğalgazlı mahalle fırınlarının açılışı yapıldı. İlk olarak 30 Ağustos Mahallesinde açılışı gerçekleşen doğalgazlı mahalle fırının ardından, Fatih ve Zafertepe Mahallelerindeki fırınların açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Başkan Yardımcıları Abdullah Damcı, Ömer Köse, Ertuğrul Cevahir, Murat Arık, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, MHP İl ve Merkez İlçe yöneticileri, Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Mandal, belediye birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı.

TALEPLER İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Açılış programlarında konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, fırınları yapmanın belediyenin görevi olduğunu ifade ederek, mahalle sakinlerinden fırınlarına sahip çıkmalarını ve korumalarını istedi. Başkan Işık: “Daha önce 2021 yılında Gaybiefendi, 100. Yıl ve Cumhuriyet Mahallelerimizde 3 fırınlarımızı açtık ve halkımızın hizmetine sunduk. Diğer mahallelerimizden gelen talepleri değerlendirerek, imar, mülkiyet ve yer durumu uygun olanlara bu hizmetleri kazandırdık. Diğer mahallelerimizdeki talepler için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

535 BİN LİRAYA MAL OLDU

Mahalle fırınları maliyetinin 535 bin lira olduğunu belirten Başkan Işık, “Bir fırınımızın maliyeti 100 bin liranın üstünde. Bugün ihalesini yapsak bu rakamlara bu fırınlarımızı yapamazdık. Yapmak bizim görevimiz, şehrimizin talebi. Hemşerilerimize yapılacak her türlü hizmet bizim için önemli. Yapıldıktan sonra bunların devamı, kullanımı ve korunması da mahalle sakinlerimizin elinde. Üzerinde hassasiyetle durmamız gereken bir konu var. Burada pişen ürünlerin evlerimizdeki ihtiyaçlar kadar olması lazım. Buralarda pişen ekmeklerin bir kısmı satıldığı ve fırıncılarla haksız rekabete yol açtığı yönünde şikâyetler geldi. Bunun mahallelerimizde olacağına ihtimal vermiyorum ama bunu da hatırlatmak gerekiyor. Fırınlarımız mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” diye konuştu. 30 Ağustos Mahallesi Muhtarı Abdullah Yılmaz, Fatih Mahallesi Muhtarı Nurcan Duygu ve Zafertepe Mahallesi Muhtarı Ahmet Gözel, yapılan hizmet için Başkan Işık ve ekibine teşekkür etti.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram