238 ORMAN KÖYLÜSÜ AİLEYE 12,5 MİLYONLUK DESTEK

238 ORMAN KÖYLÜSÜ AİLEYE 12,5 MİLYONLUK DESTEK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 03.01.2022
0
A+
A-

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü verdiği ORKÖY kredileri ile çok daha fazla insana hizmet sunmanın gayreti içerisinde çalışmalarına devam ediyor. Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2021 yılında 238 orman köylüsü aileye toplam 12 milyon 569 bin ORKÖY kredi desteği verildi.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından kırsalda yaşayan vatandaşlara destek olup, kendi ekonomilerine katkı sağlamalarına imkân sunmak için verilen ORKÖY kredileri, köylerde yaşayan vatandaşların da yüzünü güldürüyor.

KÖYLERDE UYGULANAN PROJELER GÖRÜŞÜLDÜ

Orköy Kredi Destekleri konularında Orman Köy İlişkileri Şube Müdürü Jale Güven ve Şube elemanları tarafından birçok köyde yapılan toplantılarda;  köylerde uygulanan projeler ve bu projeler için gerekli şartların nasıl yerine getirileceği konuları görüşüldü ve vatandaşlarla bir araya gelindi. Kredilerini kullanan ve aile ekonomisine katkı sağlayan köylü vatandaşlar, Orman Genel Müdürlüğüne ve Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne destekleri için teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

“AMACIMIZ DAHA ÇOK YERE ULAŞMAK”

Biz 2022 yılında da köylerde yaşayan insanımızın sosyal ve ekonomik yönden kalkınması için desteğimizi sürdüreceğiz diyen Kütahya Orman Bölge Müdürü Kemal Kayıran: “Ekonomik durum ne kadar iyi olursa, refah seviyesi o kadar artar ve hayat şartları iyileşir. Amacımız daha çok yere ulaşmak ve daha çok vatandaşımıza elimizden geldiğince kredi desteği vermek” ifadelerini kullandı.

53 ORMAN KÖYLÜSÜ MEKANİZASYON KREDİSİNDEN FAYDALANDI

Bölge Müdürü Kemal Kayıran yaptığı açıklamada; “Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2021 yılında 238 orman köylüsü ailemize 10 milyon 66 bin 200 lirası kredi, 2 milyon 513 bin 200 lirası hibe olmak üzere toplam 12 milyon 569 bin ORKÖY kredi desteği verdik. ORKÖY kredi desteği olarak ormanlarımızın devamlılığı için birlikte çalıştığımız 53 orman köylüsü ailemiz mekanizasyon kredisinden faydalanarak 4 milyon 876 bin lirası kredi,1 milyon 219 bin lirası hibe olmak üzere traktörlerini aldılar. Ayrıca 143 ailemize süt sığırcılığı,37 ailemize süt koyunculuğu,3 ailemize manda yetiştiriciliği,1 ailemize motorlu testere,1 ailemize çilek yetiştiriciliği olmak üzere 185 ailemize ORKÖY kredi destekleri verilmiştir” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram