2022 YILINDA 377 KADIN, KONUKEVİNDE AĞIRLANDI

2022 YILINDA 377 KADIN, KONUKEVİNDE AĞIRLANDI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 28.11.2022
0
A+
A-

Vali Ali Çelik, 2021 yılında 312, 2022 yılında 377 kadın ve çocuğun Kadın Konukevlerinde ağırlandığını söyledi.

Kütahya Valiliği, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Kütahya’nın tarihi yapılarını kadına şiddetle mücadelenin sembol rengi turuncuyla aydınlattı. Aizanoi Antik Kenti, Kütahya Kalesi, kamu binaları ve pek çok yer turuncu renge büründü. Kadına şiddete tepki olarak turuncu ışıkla aydınlatılan tarihi yapıların yanı sıra il genelinde iş yerlerine “kadına şiddet insanlığa ihanettir” yazılı taşıyan afiş ve broşürler dağıtılarak farkındalık yaratıldı.

“KADINLARLA KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİ”

Vali Ali Çelik ve eşi Neziha Çelik, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü personeli ve müdürlüğe bağlı Kadın Konukevlerinde kalan kadınlarla kahvaltıda bir araya geldi. Kütahya Frig Çevre ve Medeniyet Tanıtım Merkezinde düzenlenen programda konuşan Vali Ali Çelik, 2021 yılında 312, 2022 yılında 377 kadın ve çocuğun Kadın Konukevlerinde ağırlandığını söyledi.

 “EL BİRLİĞİYLE BU MÜCADELEYİ DEVAM ETTİRECEĞİZ”

 Kadına yönelik şiddet olaylarının önlenmesi için topyekûn mücadelenin şart olduğunu ifade eden Vali Ali Çelik: “Bazen öyle anlar vardır ki hayatımızda; o zorluk, içine düştüğümüz sıkıntı, bizim kendi ayaklarımız üzerinde durmamız için fırsat verir. Sıkıntı ve zorlukların insan hayatında olmaması mümkün değil. Bir zemin bulduğunuz anda tekrar doğrulmayı, yükselmeyi, ayakta durmayı başarmak çok önemli. Yan yana durarak, birbirimize destek vererek o zorlukları birlikte aşabiliriz. Özellikle devletimizin kadına yönelik şiddete karşı yürüttüğü mücadele, bu konudaki farkındalığı bizim güç birliği yapmamız için ortak bir zemin oluşturuyor. Kadına karşı şiddetin ortadan kalktığı bir dünyada yaşamak için sizlerle beraber el birliğiyle bu mücadeleyi devam ettireceğiz. Beraber olma ve güç birliği yapma zeminini oluşturmak için gece gündüz demeden çalışan mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 UZ’DAN VALİ ÇELİK’E TEŞEKKÜR

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri hakkında bilgiler veren Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fatma Uz, destekleri için Vali Ali Çelik ve eşi Neziha Çelik’e teşekkür etti. Uz, farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen etkinliklerin hafta boyu devam ettiğini söyledi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Follow by Email
Instagram