200 KİŞİ İŞBAŞI EĞİTİME BAŞLAYACAK

200 KİŞİ İŞBAŞI EĞİTİME BAŞLAYACAK
Yayınlama: 30.05.2022
15
A+
A-

Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile Nursan Kablo arasında Kütahya İl Müdürlüğünde “İşbaşı Eğitim Protokolü” imzalandı. Yüzde 70 istihdam garantili protokol ile kablo montaj işçisi mesleğinde 200 kişi işbaşı eğitime başlayacak.

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programın imza töreni 24.05.2022 tarihinde Kütahya İŞKUR İl Müdürlüğünde yapıldı. Törene; Kütahya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Kamil Uçan, Nursan AŞ Genel Müdürü Çağatay Üstündağ, İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Yıldırım ile Tavşanlı İŞKUR Hizmet Merkezi Müdürü Muhterem Aksoy, İŞKUR Şube Müdürleri Ahmet Kılıç ve Hüseyin Açar katıldı.

YÜZDE 70 İSTİHDAM GARANTİLİ

Yüzde 70 istihdam garantili protokol ile kablo montaj işçisi mesleğinde 200 kişinin işbaşı eğitime başlayacağını kaydeden İl Müdürü Kamil Uçan; işbaşında eğitim alan kişilere günlük 163,59 TL cep harçlığı ile GSS primlerinin ödendiğini ifade etti. Nursan firmasının Kütahya için büyük bir değer olduğunun altını çizen Kamil Uçan, “Kurumsal bir kimlik inşa edebilmiş, bugün hemen herkesin çalışmak istediği bir iş yeri haline gelmiş Nursan firmasının ilimizde hizmet ediyor olması bizim için bir övünç kaynağıdır. Özellikle salgın sürecinde istihdamın artmasına ve korunmasına katkı sunan Nursan ailesine şehrim adına teşekkür ediyorum” dedi.

TOPLAM 3 BİN 119 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

Firmanın işbaşı eğitim programlarında yıllık ortalama yüzde 74 istihdam sağladığını ifade eden Kamil Uçan; “2015-2021 yılları arasında düzenlenen 2bin 625 kişilik işbaşı eğitim programıyla bin 925 kişi Nursan firmasında istihdam edildi” diye ekledi. Fabrika hakkında bilgi veren Üstündağ, Tavşanlı ve Kütahya fabrikalarında toplam 3 bin 119 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.