GEDİZ GÜVECİ TESCİLLENDİ

featured
service

Uzun yıllardan beri Kütahya’nın Gediz ilçesinin unutulmaz damak tadı olarak bilinen ve eşsiz özelliğe sahip meşhur ‘Gediz Güveci’ Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından tescillenerek coğrafi işaret tescil belgesinin alındığı bildirildi.

Gediz Güvecini nesilden nesile aktarmak istediklerini dile getiren Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak;  “ ülkenin ve bölgenin ekonomik kalkınmasına Termal, Kayak ve Turizm yatırımlarıyla verdikleri katkının yanında yerel ve kültürel değerlerin korunması için projeler hazırladıklarını söyledi.

GEDİZ’İN İLK COĞRAFİ İŞARETLİ ÜRÜNÜ

Bölgenin tek Coğrafi işaretli ürününün Gediz Güveci olduğunu belirten Başkan Akçadurak; Yöresel ürünlerin geleneksellik ve kalite bakımından değerlendirilmesi sonucu Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Gediz Güvecimiz Coğrafi İşaret almaya hak kazanmıştır. Gediz Belediyesi’nin girişimleri sonucunda Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi işaret belgesi almanın mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz, bu belge ile Gediz Güveci yasal koruma altına alınmıştır. Bölgenin ve Gediz’in ilk coğrafi işaretli ürünü olarak da bu çok önemlidir.” şeklinde konuştu.

GEDİZ GÜVECİ TESCİLLENDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!