GAZİ EMET YENİ ŞEHİR STADI İHALES 7 OCAKTA

featured
service

Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ve AK Parti Emet ilçe başkanı Süleyman Ciner, yeni futbol sahası yapım ihalesinin 7 Ocak 2022’de yapılacağını açıkladılar.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Emet 3. TOKİ ve Yunus Emre ortaokulu arasındaki 15 dönüm alanda konuşlandırılacak yeni şehir stadı, tribün ve ikili soyunma odaları yapımı 7 Ocakta ihale edilecek.

PROTOKOL NİSAN AYINDA İMZALANMIŞTI

Nisan 2021 sonunda Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ın Emet ilçesine 3 adet halı saha, 4 adet basketbol ve voleybol sahası, 1 adet tenis kordu, 1 adet koşu yolu yapılacağı ve spor kompleksi için nizami futbol sahası yapımı için Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya Milletvekilleri, Kütahya Valisi, AK Parti Kütahya İl Başkanı ve Emet heyetiyle bir araya gelerek, ilgili protokol imzalamıştı.

“BAHAR AYINDA YAPIMINA BAŞLANACAK

Belediye Başkanı Hüseyin Doğan yaptığı açıklamada: “13 Mart 2021 tarihinde Emet ilçesine gelerek KYK yurdu açılışına katılan Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na AK Parti ilçe teşkilatımız ile birlikte ilçemizle ilgili taleplerimizi iletmiştik. Sayın bakanımızın destekleri ile ilçemize yapılacak gençlik ve spor yatırımları için protokol anlaşmamızı imzalarken, nizami futbol sahası dışındaki spor tesisleri yapım ihalesi yeniden değerleme sürecine girdiğinden iptal edilmişti. En kısa sürede yeniden ihale edilecek ve bu tesislerde bahar ayında yapımına başlanacak. Yeni şehir stadımız ise 7 Ocak 2022’de ihale edilecek. Gazi Emet’imize, spor kulüplerimize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi. Başkanlar tesislerin ilçeye kazandırılmasında desteklerinde ötürü Bakan Kasapoğlu başta olmak üzere Ak parti Kütahya Milletvekillerine, Kütahya Valiliğine, Ak parti il başkanlığına ve Gençlik spor genel ve il müdürlüklerine teşekkür ettiler.

GAZİ EMET YENİ ŞEHİR STADI İHALES 7 OCAKTA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!