“GAZETECİLİK KUTSAL BİR İŞ”

featured
service

Kütahya Valisi Ali Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. İlkeli ve ahlaklı bir yaşamın çok değerli olduğuna inandığını belirten Vali Ali Çelik; “Gazetecilik de tam bunun göbeğinde yer alıyor. Doğru ve tarafsız bilgilendirme, kamuoyunun haber alma özgürlüğü ve hürriyetini sağlanması için metot geliştirme tam da bu işin göbeğinde.  Bu yönüyle gazetecilik kutsal bir iş” dedi.

Vali Ali Çelik’in ev sahipliğinde Sefakent Harlek Otel’de düzenlenen programa; Kütahya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hamiyet Özkalay, Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, Basın İlan Kurumu Eskişehir Şube Müdürü Arda Aşkın, televizyon – gazete sahipleri, muhabirleri, ajans temsilcileri ile radyo programcıları katıldı.

“YOL HARİTASI ÇİZİP ÇALIŞMAK LAZIM”

Değişen dünya, teknolojinin değişmesi, ülkedeki algı ve unsurların değişmesi ile birlikte özellikle günlük, haftalık olmak üzere ulusal medya temsilcilerinin zor bir süreçten geçtiğini kaydeden Vali Ali Çelik: “Bu sorunların dönüşmesi ve çözülmesi için de kendi yapabildiklerimizi yapmalıyız. Başkalarının yapmaları gerekenleri de onlara bıkmadan usanmadan tekrar tekrar hatırlatmak gerekiyor. Bütün güç unsurları ile birlikte bu sorunları çözmek için yol haritası çizip çalışmak lazım. Bunu da gerekirse 81 il açısından temsilciler vasıtasıyla dile getirmek lazım” ifadelerine yer verdi.

“DEVLETİMİZ VE ŞAHSIM ADINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Vali Çelik, Kütahya’daki başta kamu hayatının, özel hayatın, toplumsal yaşamın kendini yenilerken yaşadığı sıkıntı ve sevinçlerin gazeteciler aracılığıyla kamuoyuna iletildiğini söyledi. Gazeteciliğin büyük bir emek istediğini belirten Vali Çelik: “Özellikle sahada kendi alın terini akıtan, mücadele eden tüm arkadaşlarıma, çalışan gazetecilere,  gazeteci yönetici ve sahiplerine devletimiz ve şahsım adına teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

“İNSAN HAYATINDAKİ EN DEĞERLİ ŞEY AHLAK”

İnsanların hayatındaki en değerli şeyin iş ahlakı ve ahlak olduğunu vurgulayan Vali Ali Çelik: “İlkeli ve ahlaklı bir yaşamın çok değerli olduğuna inan bir kişiyim. Gazetecilik de tam bunun göbeğinde yer alıyor. Doğru ve tarafsız bilgilendirme, kamuoyunun haber alma özgürlüğü ve hürriyetini sağlanması için metot geliştirme tam da bu işin göbeğinde.  Bu yönüyle gazetecilik kutsal bir iş” açıklamasında bulundu.

“SUYA ALTIN, PIRLANTA,ELMAS GÖZÜYLE BAKMAK LAZIM”

Vali Çelik, dünya genelinde önemli bir sorun teşkil eden iklim krizine yönelik de açıklamalarda bulundu. İklim değişikliğine herkesin zihinsel ve davranışsal olarak hazırlanması ve kafa yorması gerektiğinin altını çizen Vali Çelik: “ 5 yıldır yağış ivmesi ciddi anlamda azalarak seyrediyor. Bu süreci değiştirebilmek için davranışlarımızı değiştirmemiz lazım. Suya altın, pırlanta, elmas muamelesi yapmak lazım. Su, şu anda en değerli şey. Bunu şimdiden hepimizin idrak etmesi, suyu koruma bilincini geliştirmesi lazım” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE SINIRDA BİR ÜLKE”

Son olarak Türkiye’nin su varlığında sınırda bir ülke olduğuna dikkat çeken Vali Ali Çelik: “Türkiye su zengini ülkeler kategorisinde değil. Ekvatoral kuşakla beraber bu dünyadaki kutuplarda yaşanan erime, soğuk hava dalgası oluşmasına neden olan şey soğuk su akıntıları. Soğuk su akıntılarındaki bu düzensizlik dünyadaki iklimlerin değişmesine neden oluyor” diyerek sözlerini tamamladı.

“GAZETECİLİK KUTSAL BİR İŞ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!