GAZETECİLER UNUTULMADI

featured
service

Kütahya’nın kurum ve kuruluşları gazetecileri unutmadı. Doğru haberin kaynağı olan basın emekçilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününün kutlandığı açıklamalarda: “Önemli bir mesleği icra eden basın mensuplarımız, vatandaşın doğru ve eksiksiz bilgileri almalarını sağlayarak milletimizin vicdanına ses olmaktadırlar” ifadelerine yer verildi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap, İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz, Kütahya İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, ZAFER Genel Sekreteri Veli Oğuz, CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç ve Ülkü Ocakları Başkanı İlker Bükni ve Ege Kadın Platformu Kütahya Sekreteri Münüre Kara kutlama mesajı yayımladı.

“TOPLUMUN AYDINLATILMASINDA BÜYÜK BİR ÖZVERİ GÖSTERİYORLAR”

Milletvekili Fazıl Kasap açıklamasında: “Tüm zorluklara rağmen toplumun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi noktasında büyük bir özveri göstererek görevini yapmaya çalışan, tutuklanan, işsiz bırakılan tüm basın emekçilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarım” ifadelerine yer verdi. Halkın haber alma özgürlüğüne kavuşmasının gazeteciler sayesinde mümkün olduğunu kaydeden CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz ise: “Gerçekleri yazmaya devam eden tüm cesur yüreklerin özgür basın güvencesine ve çağdaş çalışma koşullarına kavuşmaları için ne gerekiyorsa yerine getireceğiz. Gazeteciliğin suç değil bir toplumsal görev olduğu bilinciyle, basın özgürlüğü ve basın çalışanlarımızın ekonomik olarak hakkını alabildiği günlerin özlemiyle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun” dedi.

“TAKDİRE ŞAYAN”

Basın emekçilerinin büyük bir fedakârlık ve Kütahya sevgisiyle kıt imkânlarla görevini ifa ettiğini açıklayan İl Genel Meclis Başkanı Musa Yılmaz da; gazetecilerin gününü kutlayarak sağlık ve esenlikler diledi. İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal ise; “Halkımızı bilgilendirmek amacıyla, mesai mefhumu gözetmeksizin her şart altında görevini yapmaya çalışan basın mensubu arkadaşlarımızın özverili çalışmaları her türlü takdire şayandır” diyerek gazetecilerin gününü kutladı, desteklerinden ötürü teşekkürlerini iletti.

 “MİLLETİN VİCDANINA SES”

Gazetecilerin gününü kutlayan isimlerden biri de MHP Kütahya İl Başkanı Selçuk Alıç oldu. Gazetecilerin, milletimizin vicdanına ses olduklarını belirten Başkan Selçuk: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Gazeteciler; gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.” Yine Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin ifade ettiği gibi ‘Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur” dedi. Ülkü Ocakları İlker Bükni ise: “Gazeteciler, toplumun çıkarlarını göz önünde bulundurarak milletin doğru haber alma özgürlüğü yolunda hizmet etmek gibi büyük bir görevi üstlenmiş durumdadır. Biz ilkeli, tarafsız ve Türk Milletinin çıkarlarını gözeten her basın mensubunun yanındayız. Yaşadığı zorluklar bizim de zorluklarımız, yaşadığı sıkıntılar bizim de sıkıntılarımızdır” açıklamalarında bulundu.

“ÇAĞIMIZIN DİNAMİK MESLEKLERİNDEN”

Basın mensuplarının ilkeli, kaliteli ve tarafsız habercilik anlayışı içinde bölge haberciliğine üstün katkılar sağladığını söyleyen KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin: “Özveri ile çalışan, yerelden ulusala tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar sağlık başarı ve esenlikler dilerim” şeklinde konuştu. Kütahya Barosu Başkanı Av. Ahmet Atam ise gazeteciliğin çağımızın dinamik mesleklerinden biri olduğunu söyledi. Gazetecilerin halkın bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinde önemli bir rol üstlendiğini söyleyen Atam: “Kişi hak ve hürriyetlerini, demokratik değerleri ve mesleğin gerektirdiği ahlaki kuralları göz ardı etmeden görevini hakkıyla yerine getiren basın mensuplarımız sayesinde demokrasi kültürümüz her geçen gün gelişmekte, farklı görüş ve düşüncelere olan saygı giderek artmaktadır” diyerek tüm basın emekçilerin gününü kutladı. Ege Kadın Buluşması Platformu Koordinatörü Şengül Baysak ve Kütahya Sekreteri Münüre Kara             da basın emekçilerini unutmayan isimlerden oldu. Gazeteciliğin ve basın özgürlüğünün demokrasinin güvencesi olduğuna dikkat çeken Münüre Kaya: “Halkın haber alma özgürlüğüne kavuşması gazetecilerin ilkelerinden vazgeçmeden, gerçeklerin peşini bırakmadan halka ulaştırması ile mümkün olabilmektedir. Gerçekleri yazmaya devam eden tüm cesur yüreklerin özgür basın güvencesine ve çağdaş çalışma koşullarına kavuşmaları en büyük dileğimiz” açıklamasında bulundu.

GAZETECİLER UNUTULMADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!