Filistin: Tarihimizin önemli bir parçası

Filistin: Tarihimizin önemli bir parçası önemine vurgu yaparak, ülkenin bu coğrafyadaki haklı mücadelesini desteklediklerini açıkladı.

Filistin Tarihimizin önemli bir parçası
service

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Filistin: Tarihimizin önemli bir parçası önemine vurgu yaparak, ülkenin bu coğrafyadaki haklı mücadelesini desteklediklerini açıkladı.

Kütahya Haber’in en güncel haberlerini almak için ‘buraya‘ tıklayabilirsiniz.

Tarihimizin Bir Parçası Olarak Filistin

Altun, Türk milletinin tarih boyunca adalet ve barış mücadelesine katkı sağladığını belirterek, Filistin’in bu mücadelede ayrılmaz bir parça olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin, Filistin halkının haklı davasının yanında olduğunu vurguladı.

Esir Mektupları Sergisi ve Anlamı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen “Yüzyıllık Emanet: Kızılay Esir Mektupları Sergisi”ne katılan Altun, serginin önemine değindi. Serginin, savaşın ve esaretin insanlık dışı yönlerine dikkat çekerek, tarihi anıları yaşatmayı amaçladığını ifade etti.

Filistin’in Önemi ve Destek

Filistin’in Türk tarihindeki yerine özel bir vurgu yaparak, Altun, Türkiye’nin Filistin’in özgürlüğü için dua ettiğini ve mücadelesini desteklediğini belirtti. İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına karşı güçlü bir şekilde karşı çıktıklarını ve mazlumun yanında yer aldıklarını ifade etti.

Türkiye’nin Duruşu ve Mücadelesi

Altun, Türkiye’nin hak-batıl mücadelesinde mazlumun yanında yer aldığını ve zalimlere karşı durduğunu vurguladı. Türk milletinin tarihi boyunca haklı davaların yanında olduğunu ve bunun bugün de devam ettiğini kaydetti.

Şükran ve Minnet

Serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Altun, aziz şehitleri ve gazileri minnetle andıklarını ifade etti. Ramazan ayında Filistin’in özgürlüğü için dua ettiklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un bu açıklamaları, Türkiye’nin Filistin’e olan destek ve duyarlılığını göstermesi açısından önemli bir mesaj niteliği taşımaktadır.

Filistin: Tarihimizin önemli bir parçası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!