FAZIL KASAP: “HASTANELERDE RANDEVU ÇİLESİ BİTMİYOR!”

featured
service

Devlet hastanelerinde randevu çilesinin bitmediğini vurgulayan CHP Kütahya Milletvekili Dr. Ali Fazıl Kasap: “Artık kuyruklar evde, telefonlarda! ‘Sağlıkta çağ atladık’ diyenler ne hekimlerimizin ne sağlık çalışanlarımızın ne de vatandaşımızın yaşadığı sorunları görmüyor” dedi.

Muayene randevularının günler sonrasına, tetkik randevularının ise aylar sonrasına verildiğini söyleyen Kasap, Merkezi Hekim Randuvu Sistemi (MHRS) ve Alo 182’ye ise ulaşılmakta sorun yaşandığını belirterek Sağlık Bakanlığı yetkililerini göreve çağırdı.

“TÜRKİYE’DE SAĞLIK SİSTEMİ BİR AÇMAZ İÇERİSİNDE”

Yirmi yıllık AK Parti iktidarının halkı hastaneden randevu alamaz hale getirdiğini belirten Kasap: “Bugün Türkiye’de sağlık sistemi bir açmaz içerisinde. Hekimlerimiz bugün Türkiye’de kalmak istemiyor. Çalışma koşulları düzeltilmediği takdirde ilerleyen günlerde bu kriz kendini çok daha fazla hissettirecek. Doğal olarak sağlık sisteminde yaşanan bu açmaz vatandaşımızı da derinden etkiliyor” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA’YI GÖREVE ÇAĞIRDI

Devlet hastanelerinden randevu almanın işkenceye dönüştüğünü belirten Milletvekili Fazıl Kasap: “Artık kuyruklar evde, telefonlarda! ‘Sağlıkta çağ atladık’ diyenler ne hekimlerimizin ne sağlık çalışanlarımızın ne de vatandaşımızın yaşadığı sorunları görmüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı göreve çağırıyorum. TBMM Sağlık Komisyonunu göreve çağıyorum” şeklinde konuştu.

FAZIL KASAP: “HASTANELERDE RANDEVU ÇİLESİ BİTMİYOR!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!