Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza mahkemeden döndü

Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza mahkemeden döndü. kesilen trafik cezası, mahkeme tarafından iptal edildi. İşte detaylar:

Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza mahkemeden döndü
service

Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza mahkemeden döndü. Fahri trafik müfettişinin, bir sürücüye yayaya yol vermeme gerekçesiyle kesmiş olduğu trafik cezası, mahkeme tarafından iptal edildi. İşte detaylar:

Kütahya Haber’in en güncel haberlerini almak için ‘buraya‘ tıklayabilirsiniz.

Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza mahkemeden döndü

Cezanın İptali

C.K. adlı sürücüye, trafik ışığı olmayan bir yaya geçidinde yayaya yol vermediği iddiasıyla fahri trafik müfettişi tarafından ceza kesilmişti. Ancak sürücü, avukatı aracılığıyla cezaya itiraz etti ve mahkemeden cezanın iptalini talep etti.

İtirazın Kabulü

Ankara 3. Sulh Ceza Hakimliği, yapılan itirazı değerlendirdikten sonra cezanın iptaline karar verdi. Kararda, cezanın düzenlendiği tutanakta kabahatin işlendiği yer ve zamanın belirtilmemesi ve denetime elverişli olmaması gibi unsurların dikkate alındığı belirtildi.

Hukuka Aykırılık Tespiti

Mahkeme kararında, idari para cezası verilmesini gerektiren fiilin işlendiğini ispatlayacak delillerin ve işlendiği yerin ve zamanın gösterilmesinin önemine vurgu yapıldı. Ancak incelenen olayda, bu bilgilere ilişkin yeterli açıklama yapılmadığı için cezanın hukuka aykırı olduğu tespit edildi.

Bu doğrultuda, mahkeme cezanın hukuka uygun olmadığına hükmetti ve cezanın iptaline karar verdi. Bu durum, trafik cezalarının düzenlenmesindeki titizlik ve hukuki süreçlerin önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

Fahri trafik müfettişinin kestiği ceza mahkemeden döndü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!