ESAT ANIK 685 KİTAP BAĞIŞLADI

featured
service

Tanburi Sami Anık’ın babası Şair Esat Anık’ın sahibi olduğu 685 kitabı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesine bağışlaması dolayısıyla DPÜ’de tören düzenlendi.

Şair Esat Anık, DPÜ’ye 864 kitap bağışladı. Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kütüphanesinde yapılan bağış dolayısıyla düzenlenen törene Esat Anık’ın yanı sıra Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahmurat Arık, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Murat Zengin, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

ESAT ANIK’TAN TEŞEKKÜR

Törende bir konuşma yapan Esat Anık düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Şairler yazarlar arasında İsa hocam bize önderlik etti. Bunların hazırlanmasında Murat Zengin ve ekibi çok önemli rol oynuyor. Bize öneren de zaten onlardı. Onların da önerisinden sonra rektör hocamızın da bunu uygun görmesi çok önemliydi. Bu güzel hizmetler için kendilerine çok teşekkür ediyoruz.”

UYSAL: “BAĞIŞ YAPMAK İSTEYEN HERKESE KAPIMIZ AÇIK”

Anık’ın ardından konuşan Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal şunları söyledi: “Bu zengin kütüphaneyi bize bağışlayan Esat beye çok teşekkür etmek istiyorum.  Kitap bağışlarıyla kütüphanemiz daha zengin hale geliyor. Kitap bağışlamak kolay bir iş değildir, aynı zamanda bütün bir hayatı ve ömrü bağışlamaktır. Kitap bağışlamak hem kitap bağışlayan için hem de varisleri için zor. Geldiğimiz noktada hem merhuma hem de mirasçılarına çok teşekkür ediyorum. DPÜ Kütüphanesi, ülkemizde, hatta dünyada adı bilinir bir kütüphane olacak. Bağışlanan bu kitaplar, tüm dünyadan görünür olacaktır.  Kütahyalı, hayırsever, okumayı seven, belli bir süre sonra bu gençler istifade etsinler düşüncesiyle kütüphanemize bağış yapmak isteyen herkese kapımız açıktır. Kütüphanelerde kitap bağışı yapmış olan kişilerin isimlerinin yaşıyor olması hiçbir şekilde maddi ölçüyle kıyaslanamaz. DPÜ Kütüphanesini asıl zengin yapan budur.” Merhum Sami Anık’ın babası Esat Anık’a teşekkür belgesi sunulması ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

ESAT ANIK 685 KİTAP BAĞIŞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!