“Erdoğan ile Netanyahu anlaştı” diyen Bircan Yıldırım tutuklandı

Gazeteci Bircan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İsrail Başbakanı Netanyahu'nun anlaştı yönündeki ifadeleri nedeniyle tutuklandı.

service

Gazeteci Bircan Yıldırım, son günlerde gündemdeki iddialı bir haberle dikkat çekti. Yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Başbakanı Netanyahu’nun arasında gerçekleştiğini öne sürdüğü bir anlaşmayı dile getirdi.

İddiasına göre, 2 milyar dolar ödenerek 1 milyon Filistinlinin Türk vatandaşı yapılacaktı.

Ancak, bu iddia hızla yalanlandı. İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamayla söz konusu anlaşmanın asılsız olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yönde bir görüşme yapmadığı, Netanyahu’nun da böyle bir açıklama yapmadığı ifade edildi.

Bu yalanlamaya rağmen, gazeteci Bircan Yıldırım gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinde, paylaşımını bir saat içinde sildiğini ve Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin yalanlamasını paylaştığını belirtti. Ancak, sosyal medyada linç edilmesi nedeniyle gözaltına alındı ve işlemlerin ardından tutuklandı.

Bu olay, sosyal medyada geniş bir yankı buldu. İddiaların hızla yayılması ve ardından gelen tutuklama, kamuoyunda çeşitli spekülasyonlara neden oldu.

“Erdoğan ile Netanyahu anlaştı” diyen Bircan Yıldırım tutuklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!