“ENGLISH DAYS” BUGÜN BAŞLIYOR

featured
service

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, il genelinde İngilizcenin aktif kullanımını teşvik etmek amacıyla düzenlenen English Days Projesi bugün başlıyor. 4 kategoride düzenlenecek projenin ilk kategorisi olan şarkı yarışması 11 okulun katılımı ile bugün düzenlenecek.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ilde düzenlenen English Days Projesi ile İngilizcenin aktif kullanımını teşvik ederek, görsel, işitsel, bilişsel ve duyuşsal etkinlikler yapılması amaçlanıyor. Münazara etkinliği için komisyon tarafından belirlenecek konuya göre tez ve antitez grupları oluşturulacak. Gruplar 4 öğrenciden oluşacak.

İLK YARIŞMA BUGÜN

Projenin ilk adımı olan şarkı yarışması bugün Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinde düzenlenecek. 11 okuldan lise öğrencilerinin hünerlerini sergileyeceği yarışma belirtilen şartname çerçevesinde gerçekleştirilecek ve dereceye giren yarışmacılar performanslarını diğer etkinliklerde de sunacak.

ÖDÜL TÖRENİ 16 HAZİRAN’DA

Ardından 13 Haziran’da 10 okulun katılımıyla münazara yarışması, 14 Haziran’da bilgi yarışması, 15 Haziran’da da kısa film yarışması düzenlenecek. Proje kapsamında düzenlenecek “Gençlik ve Şehir” adlı kısa film yarışması öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine göre kendilerini geliştirmelerine, kendilerine güven duyabilmelerine, yabancı dili etkili kullanma becerilerinin gelişmesine, sosyal ilişkilerde anlayışlı ve saygılı olma bilinci geliştirmeleri amacıyla düzenlenecek. Bilgi yarışması için yarışmaya katılmayan okullardan 3 İngilizce öğretmeni belirlenecek, sorular bu öğretmenler tarafından hazırlanacak. Gruplar 3 öğrenciden oluşacak. Dereceye giren öğrenciler için ödül töreni ise 16 Haziran’da düzenlenecek.

“ENGLISH DAYS” BUGÜN BAŞLIYOR

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!