EMİN YÜCE: “GELECEĞE YATIRIM GEREK”

featured
service

Keramika ve Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile birlikte Üniversite-Sanayi İş birliği kapsamında gerçekleştirilen “Anne Kalbi Sofralar Tasarım Yarışması” sonuçlandı. Düzenlenen ödül töreninde konuşan Keramika Genel Müdürü Emin Yüce: “Keramika olarak, ‘Geleceğe Yatırım Gerek’ felsefemizle geleceğin iş insanlarına, iş hayatına hazırlanmalarında katkı sağlamak istiyoruz” dedi.

Güzel Sanatlar Fakültesinde eğitim gören öğrencilerin tasarıma bakış açılarının gelişmesine katkı sağlamak, çağdaş seramik sanatına ve endüstrisine katkı sunmak amacıyla düzenlenen yarışma ile estetik, endüstriyel, üretilebilir, satılabilir, ulusal ve uluslararası pazarda rekabet edebilir işlevsel, yenilikçi ve estetik tasarımlara ulaşılması hedeflendi.

162 ÖĞRENCİ 480 ESERLE KATILDI

Yarışmaya 162 öğrenci, 480 eserle katılım sağlarken, jürinin değerlendirmeleri sonucunda 7 eser ödül aldı. Eserlerden 54’ü sergilemeye değer bulundu. Sera AVM’ de gerçekleştirilen ödül törenine Kütahya Vali Yardımcıları Halil İbrahim Ertekin ve Buğra Karadağ, Kütahya Hava Er Eğit. Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım Uysal, Keramika Yönetim Kurulu ve Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri katılım sağladılar.

“ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNDEN BİRİ”

Keramika Genel Müdür Emin Yüce, “Anne Kalbi Sofralar Tasarım Yarışması”na öğrencilerin yoğun katılımından duyduğu memnuniyeti aktardı.  İşbirliğinin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edeceğini söyleyen Emin Yüce: “Bu vesile ile üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinden birine hep beraber şahit oluyoruz. Keramika olarak, ‘Geleceğe Yatırım Gerek’ felsefemizle geleceğin iş insanlarına, iş hayatına hazırlanmalarında katkı sağlamak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

KÜLTÜRLE MODERN YAKLAŞIM HARMANLANIYOR

Yüce, Keramika ailesi olarak yaklaşık bin 500 kişilik ekiple, tasarım, AR-GE ve inovasyon odaklı üretim anlayışıyla Türkiye’de ve dünyada sofra üstü sunum grubunda seramik sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaçladıklarını söyledi. Koleksiyonlarını her yıl sektörü yakından ilgilendiren trend, sanat, gastronomi konularındaki yenilikleri takip ederek oluşturduklarını belirten Emin Yüce: “Koleksiyonlarımızı tarihi, kültürel ve geleneksel dokunuşların yanı sıra modern yaklaşımlarla harmanlayarak üretim ve renk çeşitliği yenilikçi tasarımlarla üretmeye devam ediyoruz. Bu projede Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yapmış olduğu bu birbirinden değerli tasarımlar, değerli jürimizin değerlendirmeleri sonucunda derecelendirilerek sizlerin de beğenisine sunulmuştur. Bu projeye destek veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Kazım Uysal’ a, aynı zamanda Tasarım Merkezi Danışmanımız Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Levent Mercin’e, katkı sağlayan değerli hocalarımıza, Keramika’daki çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve bu projede katkıda bulunan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca sergiye katılımlarınızdan dolayı da siz değerli konuklarımıza şükranlarımı sunarım” şeklinde konuştu.

EMİN YÜCE: “GELECEĞE YATIRIM GEREK”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!