Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EMET’TE TRAP VE TEK KURŞUN YARIŞMALARI

Emet ilçesinde Cevizdere Zaferinin

Emet ilçesinde Cevizdere Zaferinin 100. yılı dolayısıyla Emet Belediyesi ve Emet Avcılar Kulübü işbirliği ile 2. Porsuk Ahmet trap ve tek kurşun yarışmaları gerçekleştirildi.

Emet atış poligonunda gerçekleştirilen yarışmalara 157 avcı katıldı. Gün boyu süren yarışmaların ardından akşamüstü, finalistlerin yarışmalarına geçildi. Final yarışmalarına Emet belediye Başkanı Hüseyin Doğan, Başkan Yardımcısı Murat Uyanık ve Ak Parti ilçe başkanı Süleyman Ciner’de katıldı.

157 AVCI KATILDI

Emet Avcılar Kulübü Başkanı İsmail Tavacı: “Bu yıl 2’ncisi yapılan yarışlarımıza Kütahya, Manisa, Tavşanlı, Simav, Şaphane, Hisarcık ve Emet ilçemiz ve köylerinden toplam 157 avcımız katıldı. Müsabakalar sonunda dereceye girenler ödüllendirilirken, ilçemiz adına güzel bir etkinliği gerçekleştirdik. Organizasyon için Emet Belediyemiz ve Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan’a teşekkür ediyoruz. Amacımız bu yarışmaları geleneksel hale getirerek, Porsuk Ahmet ve milli mücadelemizi bölgemizde etkin olarak tanıtmak” dedi.

“KAHRAMANLARIMIZI RAHMET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ”

İlçe merkez ve ilçe dışında gelerek yarışmalara katılan avcılara teşekkür eden Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ise şunları söyledi; “Bu yıl tarihte yerini almış olan Cevizdere Zaferimizin 100. gurur yılını kutluyoruz. Emet Kaymakamlığımızla birlikte oluşturulan komitemiz ile yıl içeresine yayılan çeşitli etkinliklerle 100. yılımızı etkin kutlayarak, gelecek kuşaklara aktarmak istiyoruz. Bu amaçla da Cevizdere’de düşman askerlerine ilk kurşunu atan rahmetli Porsuk Ahmet anısına düzenlenen 2. trap ve tek kurşun yarışmalarımızı gerçekleştirdik. 100 yıl önce Cevizdere’sinde direnişimizin sembolü ilk kurşunu atarak düşman komutanını vuran ve Cevzidere zaferinin meşalesini yakan Porsuk Ahmet’i, Cevzidere kahramanlarımızı rahmet ve şükranla anıyoruz. Bu anlamlı etkinliğe katılan tüm avcılarımıza şükranlarımızı sunuyor dereceye giren avcılarımızı tebrik ediyorum” dedi. Yarışmada dereceye giren ödülleri protokol üyelerince takdim edildi.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

Trap yarışmalarında Ömer Malta birinci olurken Fatih kalaycı ikinci, Nasuh Ünlüsoy üçüncü, Süleyman Cengiz dördüncü, Emin Kara beşinci oldu. Tek kurşun yarışmalarında ise Tayfun Üre birinci, İbrahim Taş ikinci, Mehmet Özkan üçüncü, Nazmi Cansarkıt dördüncü, Şaban Şen beşinci oldu.