“EMEKLİLER MAAŞLARINA SEYYANEN ZAM BEKLİYOR!”

featured
service

Türkiye Emekliler Derneği Kütahya Şubesi Başkanı İlhan Bintez, emekli maaşlarının günün şartlarına göre ayarlanmasını istedi.

Emekli maaşlarının son zamanlarda artan enflasyon ve piyasa koşullarında, çok düşük kaldığını belirten İlhan Bintez ayarlama yapılmasının şart olduğunu söyleyerek 2021 yılı son 6 ayının enflasyon rakamlarının toplamı kadar, 2022 Ocak ayında zam verileceğini söyledi.

“MAAŞLARDA EN AZ 150’ŞER TL EKSİLME OLDU

Bintez: “Bu durumda son 5 ayın toplam enflasyon oranı 10,47 olduğuna göre, şu anda maaşlarımızdan zaten yüzde 10‘u geçen miktarda azalma oldu. En düşük emekli aylığı bin 500 Lira olduğuna göre, bu durumda maaşlarda en az 150’şer TL eksilme oldu demektir. Bu yılın sonunda asgari ücret belirlenecek. Emekli aylıklarının tabanı, en az asgari ücret kadar olmalı ve maaşlardaki bu düşüş de telafi edilmelidir. Hükümetimiz yetkililerinden bu durumu göz önüne alarak, 13 milyonu aşan emeklilerin bu talebinin karşılanmasını bekliyoruz. Yetkililerin emekli maaşlarına, enflasyon zammı yanı sıra, seyyanen iyileştirilme zammının yapılması da şart” diyerek sözlerini tamamladı.

“EMEKLİLER MAAŞLARINA SEYYANEN ZAM BEKLİYOR!”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!