“BİLSEM KIŞ OKULLARI” BAŞLADI

“BİLSEM KIŞ OKULLARI” BAŞLADI
Yayınlama: 30.01.2023
7
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığının hayata geçirdiği ve yarıyıl tatilinde “Bilim ve Sanat” alanlarında atölye çalışmalarının gerçekleştirildiği “BİLSEM Kış Okulları” Kütahya’da faaliyetlerini sürdürüyor.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla ilk kez geçen yıl yaz tatilinde açılan “yaz okullarının” ardından 2 haftalık yarıyıl tatilinde de Kütahya BİLSEM’de uygulanacak atölye çalışmaları, 21 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında devam edecek.

HEM EĞLENECEKLER HEM ÖĞRENECEKLER

Kütahya BİLSEM bünyesinde açılan “astronomi, matematik, görsel sanatlar, akıl oyunları, kimya, müzik” gibi atölyelerde öğrenciler iki hafta boyunca birbirinden farklı ve eğlenceli etkinliklere katılmış olacaklar. Atölye çalışmalarıyla bilim ve sanat konularının disiplinler arası etkileşimle ve günlük yaşamla ilişkilendirilerek öğrencilerin eğlenirken yaşayarak, gözleyerek ve yaparak içselleştirmelerini sağlamak; bilimsel bakış açılarının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunmak, bilime ve sanata olan ilgi, sevgi ve farkındalık düzeylerini artırmak amaçlanıyor. CANSU AYDEMİR

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.