Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN YENİ BİR REKOR

Yeni bir rekora imza

Yeni bir rekora imza atarak 4 bin 251 üye sayısına erişen Eğitim Bir-Sen Kütahya Şubesi, 2022 yılında da Kütahya’da yetkili sendika oldu.

Mutabakat sonrası bir açıklama yapan Şube Başkanı Fatih Köse, eğitim çalışanlarını temsil etmenin ve yetkilerini, sendikaya ait olan rekoru yenileyerek tazelemenin gururunu yaşadıklarını kaydetti.

“MÜCADELEMİZE EN ÜST PERDEDEN DEVAM EDECEĞİZ”

Sayısal olarak diğer tüm sendikaların üye toplamlarının 2 katından fazla üyeye ulaştıklarını aktaran Başkan Köse: “Sendikamız, eğitim çalışanlarımız ve medeniyet değerlerimiz için emin adımlarla çalışmalarına devam etmektedir. Çözüme odaklanmak yerine problemlerle popülizm devşiren, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar daima kaybetmeye mahkûmdurlar. Çalışanlarımız sendikacılık yapanlarla, yapıyormuş gibi yapanları; zor ve sıkıntılı dönemlerde öne düşenlerle, ortadan kaybolanları; emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelesinde alın teri olanlarla, hiçbir emek ortaya koymadan kazanımları sahiplenenleri; henüz sonuca ulaştırılamayan konularla ilgili gayretimizi görmezden gelerek destek olmak yerine köstek olanları ayırmış ve haklının yanında yer alarak Eğitim Bir-Sen’imizin zirvedeki yerini tescillemiştir. Eğitim Bir-Sen’in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır. Bizim için yetki, emeği ve ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde ise; ülkemizin menfaatlerini gözetmektir, bununla birlikte insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yakışır bir hayat standardına ulaşmasını sağlama adına sadece bir vesiledir. Kamu çalışanlarının haklarını koruma ve geliştirme mücadelemize en üst perdeden devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTELİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelelerinin tam ve koşulsuz demokrasi yolunda büyüyerek devam ettiğini söyleyen Fatih Köse: “Ben bu vesile ile bu kutlu mücadelede; yetkinin destanının yazılmasında gece gündüz demeden çalışan, emek veren, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden; yönetim kurulumuza, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, işyeri temsilcilerimize ve tüm değerli üyelerimize teşekkür ederim. Türkiye’nin karanlık dönemlerinde bir ışık ve bir umut olarak ortaya çıkan Eğitim-Bir-Sen, Türkiye’nin yeniden karartılmasına asla müsaade etmeyecektir. Gayretimize ortak olmanın bahtiyarlığını bizimle paylaşmak isteyen ve henüz üyemiz olmamış eğitim çalışanlarımızı da Eğitim-Bir-Sen bayrağı altında birlik olma çağrımızı bir defa daha yineliyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle yetkimiz kutlu, birlikteliğimiz daim olsun” diyerek sözlerini tamamladı.