DÜNYANIN EN UZUN BAYRAĞI DUMLUPINAR’DA AÇILDI

featured
service

Büyük Zafer’in 100. yıl kutlamalarında 3 bin 743 metrelik Türk Bayrağı açıldı. Dünyanın en uzun bayrağı unvanına sahip olacak Türk Bayrağı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda yüzlerce kişinin katılımıyla Dumlupınar Şehitliği’ne taşındı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Türk Kızılay Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu iş birliğiyle hazırlanan 3 bin 743 metrelik ve dünyanın en uzun bayrağı unvanına sahip olacak olan Türk bayrağı, Dumlupınar ilçesindeki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında açıldı. Kurtuluş Savaşı’nda Türk ordusunun galibiyetinin tescillendiği Dumlupınar Meydan Savaşı’nın 100. yıl dönümünde zaferin elde edildiği Dumlupınar ilçesinde yapılan kutlamalarda dünyanın en uzun bayrağı unvanını alacak 3 bin 743 metre uzunluğundaki Türk bayrağı açıldı.

DEV TÜRK BAYRAĞI’NI YÜZLERCE KİŞİ TAŞIDI

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Türk Kızılayı Kütahya Şubesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu iş birliğiyle hazırlanan etkinliğe, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya milletvekili Ceyda Çetin Erenler, Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal, rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Hasan Göçmez ve Prof. Dr. Şahmurat Arık, Kütahya Vali Yardımcısı Buğra Karadağ,  Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanı Hasan Yıldız, Avrupa Kütahyalılar Federasyonu Başkanı Adil Esmen, Avrupa Kütahyalılar Federasyonu Kütahya Şube Başkanı Ahmet Yarız, Kızılay Genel Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Yasir Yılmaz, Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin ile üniversite sporcuları, öğrenciler ve halk katıldı. Dumlupınar ilçesinin girişinden başlanıp Dumlupınar Şehitliği’ne getirilen Türk bayrağıyla ilgili açıklama yapan Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, “Tek yürek olduk ve 3 bin 743 metre olan dünyanın en uzun ve en güzel bayrağını açtık. Emeği geçen herkese binlerce teşekkürler” dedi.

“100. YILDA MUHTEŞEM ETKİNLİKLERİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Büyük Zafer’in 100. Yıl etkinliklerinde aktif rol alan ve dev Türk Bayrağı açılmasının her aşamasında yer alan Türk Kızılay Kütahya Şubesi, kutlamalarda hizmetleriyle göz doldurdu. Türk Kızılay Kütahya Şube Başkanı Talha Tekin, yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. “30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yılı etkinlikleri kapsamında muhteşem etkinliklere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyen Başkan Tekin, “Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yasir Yılmaz’ın ve şehir dışından gelen birçok şube başkanımızın, Genç Kızılay Genel Başkanımızın ve 300 gönüllümüzün katılımı ile gerçekleştirdik. 12 etkinlik çadırımız 15 bin kişilik yemek, 10 bin adet kek ve meyve suyu 5 bin adet maden suyu ile ikramlıklarımızı halkımıza dağıtımını gerçekleştirdik. En önemlisi dünyanın en uzun bayrağı unvanını taşıyan 3 bin 743 metre uzunluğundaki Türk Bayrağının en başından itibaren Dumlupınar Üniversitesi ve Avrupa Kütahyalılar Federasyonu ile ortaklığını sürdürdüğümüz bayrağımızın açılımını gerçekleştirdik” dedi.

BASIN YİNE SAHİPSİZ

30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının her anını eksiksiz şekilde kamuoyu ile paylaşabilmenin telaşı içinde olan basın mensupları ise kutlamalarda yine kimsesiz kaldı. Kutlamalarda kendisine yer ayrılmayan, güneşin altında tören başlangıcından bitimine kadar çalışan basın mensupları yine unutuldu.

DÜNYANIN EN UZUN BAYRAĞI DUMLUPINAR’DA AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!