DPÜ’YE TÜBİTAK’TAN BİR DESTEK DAHA

featured
service

DPÜ Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Tuncer’in Yüksek Entropili Borürler ile Güçlendirilmiş Yüksek Sıcaklık Seramik Kompozitleri başlıklı araştırması, TÜBİTAK 2221 programından destek almaya hak kazandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi akademisyenleri, TÜBİTAK’tan bir destek daha kazandı. Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mustafa Tuncer’in ‘Yüksek Entropili Borürler ile Güçlendirilmiş Yüksek Sıcaklık Seramik Kompozitleri’ başlıklı araştırma, TÜBİTAK 2221 programından destek aldı.

BİLGİ VE DENEYİMLER AKADEMİSYENLERLE PAYLAŞILACAK

Bu kapsamda, Ukrayna Ulusal Teknik Üniversitesi Igor Sikorsky Kiev Politeknik Enstitüsü Yüksek Sıcaklık Malzemeleri ve Toz Metalurjisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Iurii Bogomol, 1 ay süre ile DPÜ’ye konuk bilim adamı olarak akademik ve Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak üzere davet edildi. DPÜ’nün konuğu olduğu dönemde rektör yardımcısı Prof. Dr. Hasan Göçmez ile Prof. Dr. Mustafa Tuncer’in laboratuvarında çalışacak olan Prof. Bogomol, yüksek sıcaklık seramik malzemeleri konusundaki araştırmalara katılarak bilgi ve deneyimlerini akademisyenlerle paylaşacak.

“YARARLI VE VERİMLİ GEÇECEĞİNE İNANIYORUM”

Prof. Dr. Tuncer, iş birliği kapsamında yapılacak olan çalışmada özellikle uzay ve havacılık alanında ultra yüksek sıcaklık, gerilme gibi aşırı uç çalışma koşullarında kullanıma aday bor-temelli yeni yapısal malzemelerin üretimi ve ileri seviye karakteri edilmesi olacağını belirtti. İş birliğinin en önemli yanının, ülkemiz için stratejik olan bor içeren ileri teknoloji malzemeleri üzerinde araştırmaları içermesi açısından başta ülkemiz, Kütahya ve DPÜ açısından büyük önem taşıdığını ifade eden Tuncer, Bogomol’un ülkemizde kalacağı sürenin DPÜ açısından yararlı ve verimli geçeceğine inandığını da sözlerine ekledi.

DPÜ’YE TÜBİTAK’TAN BİR DESTEK DAHA

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!