Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DPÜ’DEKİ PATİLER İÇİN MAMAMATİK

Kütahya Genç Kızılay ve

Kütahya Genç Kızılay ve Avrupa Kütahyalılar Fedarasyonu iş birliğiyle sokak hayvanları için oluşturulan Mamamatik uygulaması Evliya Çelebi Yerleşkesinde hayata geçirildi.

Evliya Çelebi Yerleşkesinde Kütahya Genç Kızılay ve Avrupa Kütahyalılar Fedarasyonu iş birliğinde hayata geçirilen Mamamatik uygulaması Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Genel Sekreter Vekili Yusuf Çetin, Türk Kızılayı Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Talha Tekin ve öğrencilerimizin de katıldığı törenle tanıtıldı.

“HİÇBİR CANLI BOŞUNA YARATILMAMIŞTIR”

Prof. Dr. Kâzım Uysal, Bedesten önündeki Mamamatik açılışında yaptığı açıklamada yerleşkedeki köpekler için şunları söyledi: “Hiçbir canlı boşuna yaratılmamıştır. Sokak hayvanları, özellikle köpekler de boşuna yaratılmayan önemli hikmet ve gayeleri olan canlılardır. İnsana sadık bir arkadaş olmasının yanında insanı ve insanın sahip olduklarını koruma ile görevlidirler. Hayatımızda köpeklerin önemli bir yeri vardır. Özellikle şu günlerde besine ihtiyaçları var. Biz de DPÜ akademisyenleri ve personelleri olarak yerleşkemizde bulunan kedi ve köpekleri besliyor ve onlara sahip çıkıyoruz. Sokak hayvanlarının besin bulmakta zorlanacağını düşünerek böyle bir çalışmayı üniversitemize kazandırdıkları için Kütahya Genç Kızılay ve Avrupa Kütahyalılar Fedarasyonu’na teşekkür ediyorum. Personellerimizi ve öğrencilerimizi mamamatikleri koruyarak ve kullanarak sokak hayvanlarımıza destek olmaya davet ediyorum.”