DPÜ’DEKİ PATİLER İÇİN MAMAMATİK

featured
service

Kütahya Genç Kızılay ve Avrupa Kütahyalılar Fedarasyonu iş birliğiyle sokak hayvanları için oluşturulan Mamamatik uygulaması Evliya Çelebi Yerleşkesinde hayata geçirildi.

Evliya Çelebi Yerleşkesinde Kütahya Genç Kızılay ve Avrupa Kütahyalılar Fedarasyonu iş birliğinde hayata geçirilen Mamamatik uygulaması Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Genel Sekreter Vekili Yusuf Çetin, Türk Kızılayı Derneği Kütahya Şubesi Başkanı Talha Tekin ve öğrencilerimizin de katıldığı törenle tanıtıldı.

“HİÇBİR CANLI BOŞUNA YARATILMAMIŞTIR”

Prof. Dr. Kâzım Uysal, Bedesten önündeki Mamamatik açılışında yaptığı açıklamada yerleşkedeki köpekler için şunları söyledi: “Hiçbir canlı boşuna yaratılmamıştır. Sokak hayvanları, özellikle köpekler de boşuna yaratılmayan önemli hikmet ve gayeleri olan canlılardır. İnsana sadık bir arkadaş olmasının yanında insanı ve insanın sahip olduklarını koruma ile görevlidirler. Hayatımızda köpeklerin önemli bir yeri vardır. Özellikle şu günlerde besine ihtiyaçları var. Biz de DPÜ akademisyenleri ve personelleri olarak yerleşkemizde bulunan kedi ve köpekleri besliyor ve onlara sahip çıkıyoruz. Sokak hayvanlarının besin bulmakta zorlanacağını düşünerek böyle bir çalışmayı üniversitemize kazandırdıkları için Kütahya Genç Kızılay ve Avrupa Kütahyalılar Fedarasyonu’na teşekkür ediyorum. Personellerimizi ve öğrencilerimizi mamamatikleri koruyarak ve kullanarak sokak hayvanlarımıza destek olmaya davet ediyorum.”

DPÜ’DEKİ PATİLER İÇİN MAMAMATİK

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!