Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DPÜ’DE ÇİZGİ FİLM ANİMASYON FESTİVALİ

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, 25-27

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, 25-27 Mayıs tarihlerinde ilk kez uluslararası düzeyde gerçekleştirilecek 15. Çizgi Film Animasyon Festivaline ev sahipliğine ev sahipliği yapacak.

Güzel Sanatlar Fakültesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümü tarafından 25-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan uluslararası katılımlı 15. Çizgi Film Animasyon Festivali’ne alanında uzman sanatçılar ve animasyon / oyun stüdyoları deneyimlerini paylaşacak ve öğrenci çalışmalarını değerlendirecek. 3 gün boyunca sürecek olan festivalde seminerler, atölye çalışmaları ve söyleşilerin yanı sıra Çizgi Film ve Animasyon Bölümü öğrencilerinin çalışmaları da sergilenecek.

14 UZMAN 28 ÖĞRENCİ KATILACAK

Festival, bu etkinliklere ek olarak, 2020 Erasmus+ KA203 programı dâhilinde Universite Aix-Marseille tarafından yürütülen ve DPÜ’nün Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ve ULMER aracılığıyla paydaşı olduğu Erasmus+ Comix&Digital Projesi kapsamında 22-28 Mayıs 2022 tarihleri arasında eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Fransa, İtalya, İspanya’dan 14 uzman ve akademisyenin yanı sıra 28 öğrencinin katılacağı, Türkiye’den ise Çizgi Film ve Animasyon bölümünden 8 öğrencinin de dâhil olacağı atölye çalışmalarında spin-off geliştirilecek.

ETKİNLİKLER CANLI YAYINLANACAK 15. Uluslararası Çizgi Film ve Animasyon Festivali ve Erasmus+ Comix&Digital Projesi ilgili daha ayrıntılı bilgiye anifest.dpu.edu.tr adresinden ulaşabilecek ve festival süresince yapılacak tüm etkinlikler de bu adresten canlı olarak yayınlanacak.