DPÜ ÖĞRENCİLERİNE TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

featured
service

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde öğrenim gören öğrenciler Nurcan Biçen ve Şeyda Kara, TÜBİTAK’ın lisansüstü öğrencilere sunulan burslarından yararlanmaya hak kazandı.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsünün iki öğrencisi TÜBİTAK bursu kazandı. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2210-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Yüksek Lisans Burs Programı ve 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı’nın belirlediği alanlarda DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyokimya Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Muharrem Akcan’ın danışmanlığında çalışmalar yapan iki öğrencinin burs başvuruları kabul edildi.

REKTÖR UYSAL’DAN TEBRİK TÜBİTAK’tan yapılan açıklamaya göre, Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde yüksek lisans eğitimi alan öğrencilerden Nurcan Biçen’in ‘Yara İyileştirici Bir Peptidin Yeni Analoglarının Sentezi, Karakterizasyonu ve Biyoaktivitelerinin İncelenmesi’ başlıklı yüksek lisans tez çalışması 2210-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Yüksek Lisans Burs Programı kapsamında ve doktora öğrencilerinden Şeyda Kara’nın ’Kurbağalardan Biyoaktif Peptidlerin Elde Edilmesi, Karakterizasyonu ve Biyoaktivitelerinin İncelenmesi’ başlıklı doktora tez çalışması ise 2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlar Doktora Burs Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Rektörlükten konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada “Öğrencilerimizi ve öğretim üyemizi tebrik eder ve başarılarının devamını dileriz” denildi.

DPÜ ÖĞRENCİLERİNE TÜBİTAK’TAN BURS DESTEĞİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!