DPÜ, BOR ÇALIŞTAYINDA

featured
service

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Bor Tabanlı İleri Teknoloji Seramik Uygulama ve Araştırma Merkezi (DPÜ BORSAM) ve İleri Teknolojiler Tasarım Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (DPÜ İLTEM), Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Bor Çalıştayı’na katıldı.

DPÜ BORSAM ve DPÜ İLTEM, Bor Çalıştayı’na katıldı. Yükseköğretim Kurulunun desteği ve Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumunun (TENMAK) katkıları ile ilk defa düzenlenen Bor Çalıştayı, Eti Maden’in yeni yerleşkesi Bor Kampüs’ün merkezinde gerçekleştirildi. Çalıştayda, üretim, pazarlama ve lojistik faaliyetlerinde inovasyon ve Ar-Ge odağındaki konular ele alındı.

200’Ü AŞKIN ÜNİVERSİTE KATILDI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığına bağlı Eti Maden ile TENMAK Ulusal Bor Araştırma Enstitüsünden (BORSAM) yetkililer, ilgili sanayiciler, 200’ü aşkın üniversite ile bünyelerindeki enstitü, araştırma merkezleri ve teknokentleri bir araya getiren çalıştaya DPÜ’den Prof. Dr. Mustafa Tuncer, Dr. Öğr. Üyesi Hülya Biçer ve Arş. Gör. Sait Altun katıldı. Çalıştayın temel odak noktası ülkemizde ve dünyada bor ürün ve teknolojilerinin geniş bir şekilde kullanımını, yeni bor ürünlerinin üretimini ve geliştirilmesini gerçekleştirmek için gerekli bilimsel ortamı sağlamak, bor ve ürünlerini kullanan ve bu alanda araştırma yapan kişiler ile iş birliği yapmak, koordine etmek ve bu araştırmalara katkı sağlamak olarak belirlendi. Çalıştayda, DPÜ adına yeni iş birlikleri oluşturma ve projeler ile ilgili karşılıklı bilgi alışverişi adına verimli görüşmelerde de bulunuldu.

DPÜ, BOR ÇALIŞTAYINDA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!