“DİK BAŞIN, TOK KARNIN MÜCADELESİNDEYİZ”

featured
service

Sosyal Güvenlik Haftası’nda Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları haklarını istediklerini açıkladı. Türk Büro-Sen Kütahya Şube Başkanı Tahsin Aslan, “Dik başın, tok karnın, mutlu yarının mücadelesini verdiğimizi tekrar buradan haykırıyoruz. Çalışanlarımızın tatlı su sendikacılarına bir daha prim vermeyeceği aşikârdır” dedi.

Türk Büro-Sen Kütahya Şubesi, Sosyal Güvenlik Haftası’nda Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları için basın açıklaması yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu hizmet binasında gerçekleştirilen açıklamayı Türk Büro-Sen Kütahya Şube Başkanı Tahsin Aslan yaptı. SGK ile ilgili banka arasında imzalanan promosyon anlaşmasına atıfta bulunan Başkan Aslan, “İmzalanan promosyon anlaşmasının üzerinden henüz bir yıl geçmesine rağmen, memurlarımızın, yüksek enflasyon altında ezilmesi nedeniyle ülkemizin dört bir yanından gelen banka promosyon ödemelerinin güncellenmesine yönelik talepleri içeren dilekçeleri Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’na hep birlikte sunacağız. Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarının bu konudaki talepleri nettir. Kurum ve ilgili banka, promosyon konusunda daha fazla Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanlarını mağdur etmemelidir. Aksi takdirde Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları ilgili banka ile yol arkadaşlığını sonlandırma yoluna gidecektir” dedi.

“KURUMDAKİ ÇALIŞAN SAYISI YETERSİZDİR”

SGK’nın 86 milyon vatandaşa doğumundan ölümüne kadar hizmet verdiğini söyleyen Başkan Aslan, kurum çalışanlarının sayısının da yetersiz olduğunu aktardı. Başkan Aslan, ”Personel sayısına bakıldığında bir sosyal güvenlik çalışına yaklaşık 2 bin 900 vatandaşımızın düştüğü görülmektedir. Bu çerçeveden bakıldığında, kurumdaki personel yetersizliğinin de had safhaya ulaştığı görülecektir. Kurum çalışanlarının bu kadar iş yükü altında ezildiği bir dönemde özlük ve mali hakları toplu sözleşme masalarında maalesef çözüme kavuşturulamamıştır. Dün toplu sözleşme masasında eylem kararı alamayanların bugün eylem kararı almaları bu itibarla manidardır. Bu itibarla tatlı su sendikacılarına SGK çalışanlarının bir daha prim vermeyeceklerini biliyoruz. Türk Büro-Sen olarak tekraren, enflasyon farklarının toplu görüşmeler dönemindeki gibi, toplu sözleşme sürecinde de aylık olarak ödenmesini ve toplu sözleşmelerin yıllık olarak yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

“ÇALIŞANLARIMIZ SAHTE EYLEM VE TİYATROLARA KATILMAYACAKLARDIR”

3600 ek göstergenin tüm kamu çalışanlarına verilmesi talepleri olduğunu belirten Başkan Aslan, “Sözleşmeli olarak istihdam edilen kamu çalışanlarının bir an önce kadroya geçirilmesini, hak ettikleri tarihten itibaren dört ay geçtiği halde asaletleri tasdik edilmeyen sosyal güvenlik çalışanlarının asaletlerinin de derhal tasdik edilmesini bekliyoruz. Kamuya alımlarda mülakatın kaldırılmasını ve ayrıca refah payının bir an önce kamu çalışanlarına verilmesini talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. “Türk Büro-Sen olarak biz, “dik başın, tok karının, mutlu yarının” mücadelesini verdiğimizi tekrar buradan haykırıyoruz” diyen Başkan Aslan, “Son olarak, Sosyal Güvenlik Kurumu çalışanları şunu iyi bilmelidirler ki kendilerini yok sayan, hiçbir zaman gerçek anlamda eylem yapabilme özgürlüğünü kendinde bulmayanların Ağustos böceği misali bugün sahte eylem ve tiyatro propagandalarına katılmayacaklarını düşünüyoruz. Bu vesileyle Türkiye Kamu-Sen ve Türk Büro-Sen ailesi olarak Sosyal Güvenlik çalışanlarımızın her hal ve şartta dün olduğu gibi bugün de yanlarında olduğumuzu kararlı bir şekilde tekraren ifade ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

“DİK BAŞIN, TOK KARNIN MÜCADELESİNDEYİZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!