Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Kütahya il genelinde düzenlenen

Kütahya il genelinde düzenlenen “Evliya Çelebi Gezi Yazısı Yazma Yarışması”nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

Öğrencilerin Türkçeyi etkin ve güzel bir şekilde kullanabilme yeteneklerini geliştirmek amacıyla Kütahya Atatürk Anadolu Lisesi tarafından “Evliya Çelebi Gezi Yazısı Yazma Yarışması” düzenlendi. İl genelinde yapılan yarışma için merkezden ve ilçelerden gönderilen eserler arasından ilk üçe girenlerin sahipleri ödüllendirildi.

“KÜTAHYA’DAN BİRÇOK ÖNEMLİ İSİM YETİŞTİ”

Dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlere Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit tarafından ödülleri takdim edildi. Müdür Başyiğit, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi. Kütahya’dan birçok önemli isim yetiştiğini, bu isimlerden birinin de Evliya Çelebi olduğunu ifade eden Başyiğit, bu şahsiyetlerin çocuklarımıza öğretilmesi, benimsetilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Atatürk Lisesinin böyle bir etkinliğe vesile olmasından dolayı okul yöneticilerine ve emeği geçen öğretmenlere teşekkür etti.

İLK ÜÇE ÖDÜL

Yarışmada, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Nihlegül Atay birinci, Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi 10. sınıf öğrencisi Elif Rana Atiş ikinci, Ali Güral Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Hatice Karaarslan ise üçüncü oldu.