Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kütahya’da Demirciörenli kadınların el emekleri sergilendi

Demirciörenli kadınların el emeği

Demirciörenli kadınların el emeği göz nuru eserleri sergilendi. Köy Yaşam Merkezi Nakış Kursu yıl sonu sergisinde yöresel kıyafetler tam not aldı.

Demirciören Köy Yaşam Merkezi Nakış Kursu yıl sonu sergisi gerçekleştirildi. Kadınların Ağustos ayından bu yana yaptığı eserlerin yer aldığı serginin açılışın İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit yaptı.

“Hayat boyu öğrenmek için bütün vatandaşlarımızı bu kurslara davet ediyorum” diyen Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit “Kütahya’daki hayat boyu öğrenme merkezlerimizin, kurumlarımızın ve bağlı olan kurslarımızın sergilerini geçtiğimiz hafta Cuma günü 1 Haziran itibariyle başlatmıştık. Kurs merkezimizde yıl boyunca yapılan el emeği göz nuru eserleri sergileme imkanı buluyoruz. Bugün de merkez Demirciören Köyü’müzde sonbaharda açmış olduğumuz köy yaşam merkezi içerisinde bulunan kursumuzun sergisine gerçekleştirdik. El emeği göz nuru eserlerini görünce burada kurs açmanın ne kadar isabetli bir karar olduğunu kendileri de dile getirdiler ve memnuniyetlerini ifade ettiler.” ifadelerini kullandı.

“KURSİYERLERİMİZ ÇOK GÜZEL İŞ ÇIKARTTI”

Onlarca eseri 1 yıl içinde kursiyerler tarafından yapıldığından bahseden Kütahya Halk Eğitim Merkezi Usta Nakış öğreticisi Hülya Üstünbaşak “Bu sene buraya Köy Yaşam Merkezi olarak proje yaptılar. Ben de 15 Ağustos’tan beri buradaydım ve kursiyerlerimizin hepsi çok güzel öğrendiler, güzel işler çıkarttılar. Gördüğünüz gibi sergimiz çok da güzel oldu. Yıl boyunca burada şu anda sim sarma eserlerimizi, çeyiz işlerimizi, salon takımlarımızı, panolarımızı, kaftanları, şalvarlarımızı yaptık. Onların istediğini yapmaya yaptırmaya çalıştık. Elimizden geldiğince öğrettik desenlerini çizdik, kartonlarını kestik ve kursiyerlerimizde işlediler güzel işler çıkarttık.” diye konuştu.