Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEHYUB’UN ÇALIŞMA İZNİ YENİLENDİ

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Tıp Fakültesi Deney Hayvanları Yetiştirme ve Uygulama Biriminin (DEHYUB) çalışma izni süresi 26 Nisan 2032 tarihine kadar yenilendi.

KSBÜ Merkez Kampüs içerisinde hizmet veren KSBÜ Tıp Fakültesi DEHYUB’un Tarım ve Orman Bakanlığınca verilen çalışma izninin süresi 27 Nisan 2022 tarihinde sona ermişti.

“ÇALIŞMALARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDECEK”

DEHYUB Yöneticisi Veteriner Hekim Aydın Akcılar tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada: “Birimimiz çalışmaya başladığı süre itibariyle üniversitemiz akademik personellerine ve çevre üniversitelerden gelen bilimsel çalışma taleplerine gerekli altyapıyı sağlamış ve birçok proje tamamlanarak bir araştırma üssü haline gelmiştir. Aynı zamanda birimimiz KSBÜ Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu’nun düzenlediği Deney Hayvanı Kullanım Sertifika Programlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Çalışma iznimizin yenilenmesiyle çalışmalarımız bundan sonraki süreçte de tüm hızıyla devam edecektir” denildi.

REKTÖR KAVUNCU’YA TEŞEKKÜR

Veteriner Hekim Akcılar sözlerine şöyle devam etti: “Çalışma izninin yenilenmesi için birimimize yeni yönetmelik gereği ihtiyacımız olan tüm altyapı ve teknik değişikliklerde katkılarını ve desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Vural Kavuncu’ya, bu konuda bizimle mesai ve tecrübelerini paylaşan, gerekli her türlü desteği sağlayan Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Cem Algın’a, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı, İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Koordinatörlüğüne gösterdikleri ilgi ve yardımlarından dolayı teşekkür ederiz.”