Defne Samyeli dolandırıcıların hedefi oldu

Defne Samyeli dolandırıcıların hedefi oldu
service

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Defne Samyeli, yapay zeka yöntemleriyle dolandırıcılık girişimine maruz kaldı. İşte, detaylar…

Türkiye’nin ünlü isimlerinden Defne Samyeli, daha önce paylaştığı bir videosundaki konuşmasının yapay zeka ile değiştirilerek bahis sitelerinde kullanılmasıyla dolandırıcılık olayının hedefi oldu. Samyeli’nin sesi ve yüzü izinsiz bir şekilde kullanılarak “Paranızı artıracağız ve katlayacağız” vaadiyle vatandaşlar kandırılmaya çalışıldı.

Yasal Süreç Başlatan Samyeli Uyardı

Defne Samyeli, durumu fark ederek yasal yollara başvurdu ve sosyal medya üzerinden takipçilerini uyardı. Samyeli, yapay zeka kullanılarak oluşturulan videonun tamamen montaj olduğunu belirterek, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca, yapay zeka dolandırıcılığını ve insanları yanıltma potansiyelini vurgulayarak, bu tip yayınlara karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade etti.

Hukuki Süreç Başlatıldı

Ünlü isim, ses ve görüntüsünü izinsiz kullanan dolandırıcılar hakkında hukuki süreç başlatacağını açıkladı. Samyeli, bu dolandırıcılığın sadece kendisini değil, genel olarak toplumu nasıl etkileyebileceğine dikkat çekerek, insanları bu tür içeriklere karşı daha bilinçli olmaya çağırdı.

Defne Samyeli dolandırıcıların hedefi oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!