Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DAMCI: “KÜTAHYA İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Geçen 3 yılın toplam

Geçen 3 yılın toplam bin 391 belediye için, tarihin belki de en zor belediyecilik dönemi olduğunu söyleyen Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı: “Şükürler olsun ki biz bu süreci en az badire ile atlattık” şeklinde konuştu. Kütahya için daha çok çalışacağız” dedi.

Mac Life Dergisi tarafından ‘Kütahya’nın En Başarılıları’ ödül gecesinin 3’üncüsü düzenlendi. Programa Kütahya Vali Yardımcısı Hasan Erkal, Belediye Başkan Vekili Abdullah Damcı, Eskişehir Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, ilçe belediye başkanları, STK temsilcileri, iş insanları ve Kütahyalı ünlü Tv programcısı Zehide Yetiş ile birlikte ödül alan kişiler ve firmalar katıldı.

“TARİHİN EN ZOR BELEDİYECİLİK DÖNEMİ”

Başkan Vekili Abdullah Damcı, konuşmasında 3 yıllık görev süresi içinde yapılan çalışmalarla birlikte, yapımına başlanılan projeler hakkında bilgiler verdi. Kütahya’ya hizmet etmenin kendileri için gurur kaynağı olduğunu belirten Başkan Vekili Damcı: “Geçen bu 3 yıl, ülkemizin idari yapılanmasında bulunan toplam bin 391 belediye için, tarihin belki de en zor belediyecilik dönemi olmuştur. Pandemi koşullarında geçen 2 yıllık sürede azalan iş gücü, kaynak dağılımındaki değişimler ve belirsizlikler tüm belediyelerin hizmet önceliklerini değiştirmesine sebep oldu. Şükürler olsun ki biz bu süreci en az badire ile atlattık” şeklinde konuştu.

“HEM PANDEMİ HEM DE EKONOMİK KRİZ İLE MÜCADELE ETTİK”

Abdullah Damcı, son dönemde de tüm dünyayı etkisi altına alan, ülkemizde de ziyadesi ile hissedilen küresel ekonomik krizin hizmet ve sektörlere yansıması ile mücadele ettiklerini kaydetti.  3 yıllık süreyi hem pandemi hem de ekonomik kriz ile geçirdiklerine dikkat çekerek: “Bizim belediyecilik anlayışımızda yorulmaya, yılgınlığa, bahaneler üretmeye yer yoktur. Kütahya için daha çok çalışacağız ve Allah’ın izni ile hep birlikte başaracağız. Şükürler olsun tedbirli, ihtiyatlı ve bilinçli davranarak pek çok badirenin altından kalkacak kurumsal yapı oluşturduk. Bugün Kütahya Belediyesi insan kaynağı, mali yapısı, teknolojiye olan eğilimi, araç filosu ve makine parkuru ile güçlü bir hale geldi” açıklamasında bulundu.

ŞEHRİN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

Şehrimizin çehresini değiştirecek, vatandaşların rahat nefes alabileceği nitelikli alanları artırmak için çalışmalara başladıklarını söyleyen Abdullah Damcı: “Ressam Ahmet Yakupoğlu Parkını, Yaşam Parkını yeniliyoruz. Büyük zaferin 100. yılında Valilik önü ve vazonun bulunduğu Zafer Meydanı’nı yeniliyoruz. İhalesini yaptık, yapım süreci çok kısa sürede başlayacak. Atatürk Bulvarının refüj alanlarını, dekoratif aydınlatma direkleri ile bordürleriyle şehrimize yakışır hale getiriyoruz. Devamında Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarını yenileyeceğiz. Ilıca’da havuzlarımız ve aqua parkı yeniliyoruz. Yine Ilıca’da taş evleri tamamladık. Kira karşılığı yapım modeli ile Harlek Oteli yeniledik. Yoncalı’da Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteği ile belediyemiz arsalarına yapılan spor tesisleri tamamlanma aşamasında. Şehrimizin tarihi dokusunu açığa çıkartmak maksadı ile başlattığımız Ulu Cami çevre düzenlemesi faaliyetlerimizi hızlandırdık. Mülkiyeti belediyemize geçen 30 Ağustos İlköğretim Okulunun yerine zanaat çarşısı kazandıracağız ve Ulu Cami iş merkezindeki esnaflarımızı yeni binamıza taşıdıktan sonra, Ulu Cami’nin önünde çok nitelikli bir çevre düzenlemesi yapacağız” diye konuştu.

KONSERLERE DAVET

Son olarak Kültür sanat ve sosyal faaliyetlere de hız kesmeden devam ettiklerini belirten Abdullah Damcı: “18-19 Mayısta Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda belediyemiz önünde 2 gün sürecek konserlerimiz olacak. Hepinizi bu konserlere davet ediyoruz. Özetle, Kütahya’ya hizmet etmek için yolumuzdan şaşmadan, çizgimizden sapmadan, daha güçlü bir devlet, daha müreffeh bir millet, daha huzurlu bir gelecek için yorulmadan çalışmaya devam edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” diyerek sözlerini tamamladı.