Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze için fon kurma çağrısı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, “İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir fon kurulması gerektiğine inanıyoruz" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze için fon kurma çağrısı 
service

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Olağanüstü İslam Zirvesi’nde konuştu. Erdoğan, “İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir fon kurulması gerektiğine inanıyoruz” dedi. 

Suudi Arabistan’da gerçekleştirilen zirvede İsrail’in Filistin zulmünü eleştirdi. 

Filistin’deki katliamlara göz yumanlara seslenen Erdoğan, “Hastanelerin, okulların, mülteci kamplarının bombalandığı, sivillerin katledildiği, tarihte eşi benzeri görülmemiş barbarlıkla karşı karşıyayız. Zulüm karşısında susanlar da en az zalimler kadar akan kana ortaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hastaneler başta olmak üzere acil ihtiyaç içindeki yerlere akaryakıt ulaştırılması hayati önemdedir. Gazze’nin yeniden ayağa kaldırılması için İslam İşbirliği Teşkilatı bünyesinde bir fon kurulması gerektiğine inanıyoruz” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze için fon kurma çağrısı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Filistin meselesi görmezden gelindikçe bölgede normalleşme çabaları akim kalmaya mahkumdur. Tesis edilecek barışın korunması için garantörlük dahil gerekli gayreti göstermeye hazırız.” dedi.

“KUDÜS BİZİM KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Erdoğan, “Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Barış şehri olarak bilinen Kudüs’ün ve tüm Filistin topraklarının eski günlerine kavuşması hepimizin dileğidir” diyerek konuşmasına devam etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Batı’nın şımarık çocuğu gibi davranan İsrail yönetimi, yol açtığı tahribatı tazmin etmek mecburiyetindedir. İsrailli bakanlar tarafından varlığı ikrar edilen nükleer silahlar araştırılmalı, uluslararası denetimden kaçırılanlar varsa ortaya çıkarılmalıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Gazze için fon kurma çağrısı 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!