Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran lideri Reisi ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı'nda İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran lideri Reisi ile görüştü
service

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Zirvesi için Özbekistan’a giderek İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile bir araya geldi. İki liderin görüşmesinde öncelikli gündem maddesi, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve bu saldırıların yol açtığı insani krizdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirve kapsamında gerçekleştirdiği konuşmada, Gazze’deki insanlık dramına dikkat çekerek dünyadan daha fazla duyarlılık bekledi. İsrail’in saldırıları sonucu hayatını kaybeden binlerce çocuk ve kadına vurgu yaparak, uluslararası toplumu sesini yükseltmeye çağırdı.

Erdoğan’ın İran Cumhurbaşkanı Reisi ile yaptığı görüşmede, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarından kaynaklanan insani kriz ve çözüm için atılması gereken adımlar ele alındı. Türkiye’nin İslam İşbirliği Teşkilatı’nda adil bir çözüm bulmak için sorumluluk alabileceğini vurgulayan Erdoğan, İslam dünyasının İsrail üzerindeki baskıyı artırması gerektiğini belirtti. Ayrıca, Türkiye-İran ikili ilişkileri ve bölgesel konular da görüşmede ele alındı.

Bu görüşme, bölgedeki gelişmeler ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı Türkiye ve İran’ın ortak bir duruş sergileme çabalarının bir yansıması olarak değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran lideri Reisi ile görüştü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!