Cumhurbaşkanı Erdoğan: AYM sürekli hatalar yapıyor

Erdoğan, "Anayasa Mahkemesi arka arkaya yanlışlar yapıyor, Yargıtay'ın kararı asla bir kenara atılamaz." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AYM sürekli hatalar yapıyor
service

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özbekistan ziyaretinin ardından uçakta Yargıtay-AYM krizini değerlendirdi. Erdoğan, “Anayasa Mahkemesi arka arkaya yanlışlar yapıyor, Yargıtay’ın kararı asla bir kenara atılamaz.” şeklinde konuştu.

Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması ve AYM’nin Can Atalay kararını tanımaması büyük yankı uyandırdı.

Erdoğan, konuyla ilgili uçakta yaptığı açıklamada, “Her şeyden önce Yargıtay’ın bir yüksek mahkeme olduğunu herhalde kimse inkar edemez. Anayasa Mahkemesi bu noktada maalesef birçok yanlışları da arka arkaya yapar hale geldi. Bu da bizi ciddi manada üzmektedir. Şu an itibarıyla Yargıtay’ın aldığı karar asla bir kenara atılamaz, itilemez.” ifadelerini kullandı.

Özbekistan dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 16. Zirvesi için gerçekleştirdiği Taşkent ziyaretini değerlendirdi.

Erdoğan, zirve kapsamında gösterilen misafirperverlik için Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’e teşekkür etti.

Ayrıca, Teşkilatın 1992’de İran ve Pakistan ile kurulduğunu ve zaman içinde diğer ülkelerin de katıldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: AYM sürekli hatalar yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!