ÇOK GÜZELSİN AFRODİT!

featured
service

Ahmet Sunal

Aizanoi Penkalas Çayı’nda öylece duruyordun. Çamurun içinde saklı kalmıştın. Ama biliyor musun, güzelliğin binlerce yıla rağmen bozulmamış. Herkeste hayranlık uyandırdın, seni gören bir kez daha inceliyordu basına yansıyan fotoğraflarını. Seni gören anlamaya çalışıyordu, güzelliğin aslında hiçbir zaman bozulmayacağını. Derin dünyamızda saklıydı güzellikler veya keşfedilmeyi bekleyen hayaller, duygular; tıpkı senin çamurda geçirdiğin yıllar gibi. Karşında oturup, sadece seni seyretmek isterim. Yanında ise bu dakikalara ahenk sağlayan içecekleri yudumlayarak. Belki de derin iç dünyamızı dışavuruyorsun. Bilemiyorum. Sadece bildiğim; çok güzelsin Afrodit. Hayran kaldım sana! Okan Bayülgen’in “Ağır Roman” filmindeki şaşkınlığı içerisindeyim.

AİZANOİ SÜRPRİZLERLE DOLU

Afrodit’in yanında Şarap Tanrısı veya medeniyetin destekçisi Dionysos da gün yüzüne çıktı. Bu konuyu, Aizanoi’de küresel mutfağı yöresel lezzetlerle birleştiren Dr. Murat Yıldız ile konuştuk. Çavdarhisar toprağının lezzetiyle yaptığı pizzalarla Türkiye’nin farklı bölgelerinden gurmeleri konuk eden Dr. Yıldız, “Aizanoi sürprizlerle dolu bir antik kent. Keşfedilmeyi bekliyor. Burada binlerce yıllık dolaşan ruhu hissedebilirsiniz.” diyordu, arka planda Jacob Gurevitsch’in “Secret Sorrows” adlı parçası çalarken. Gözlerimi kapatarak zihnin sessizliğine gömülmek istedim, toprağın altında bulunan şaheserlerin hislerimden filizlenmeleri için.

Yazımın başında bahsettiğim “carpe diem” dakikalarına uyum sağlayan içecekler kategorisinde yer bulan hafif eritilmiş manda kaymaklı dondurmalı filtre kahvesiyle gecenin sonuna gelmiştik. Tekrar uyanmak için idealdi bu içecek veya bırakacaktık bu duygu akışını gün aydınlanana dek…

KÜTAHYA’DA CUMHURİYET COŞKUSU

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında Kütahya’da müthiş bir organizasyon düzenlendi. Haluk Levent’in sahnesi, aşırı soğuğa rağmen binlerce kişi tarafından izlendi. Hep bir ağızla İzmir Marşı söylendi. Alanı dolduran gençlerin enerjisi, belki İzmir’e kadar hissedilmiştir. Kütahya gençliği izinde Atam! Bu arada, duruşuyla örnek ve çağdaş bir kişilik sergileyen Kütahya Bld. Özel Kalem Müdürü Savaş Cansevdi’ye bu özel organizasyondan dolayı teşekkürlerimi ilettim. Kısaca harikaydı!

BİRİNCİ YAŞIN KUTLU OLSUN “YENİ ROTALAR”

Kütahya’nın doğal güzelliklerini Yeni Rotalar Doğa Yürüyüşleri Kulübü ile tanıdım. Her hafta sonu gerçekleşen doğa yürüyüşleri, yoğun iş temposundan kaynaklanan stresin ormanlarda kaybolmasına vesile olarak, insanı rahatlatıyor. Bu kulüp gün geçtikçe daha da büyüyor. İnsanlar birbirlerine alıştı, artık herkes “Bir an pazar günü gelsin de hep beraber doğaya çıkalım” düşüncesi içerisinde gün sayıyor. Yeni Rotalar bir yaşına giriyor bu hafta. Bu kulübün güzel insanları, iyi ki varsınız, iyi ki hep birlikte doğanın güzelliklerini keşfediyoruz. Doğa sevdalıları hakkında daha fazla bilgi almak için “yenirotalar.kt” Instagram hesabını ziyaret edebilirsiniz.

ÇOK GÜZELSİN AFRODİT!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!