ÇOCUKLUĞUNU GEÇİRDİĞİ ENNE’YE KÜTÜPHANE YAPTIRDI

featured
service

Çocukluğunu Kütahya Enne’de geçiren hayırsever Afife Necibe Kök tarafından Enne İlkokuluna yaptırılan kütüphanenin açılışı gerçekleşti. Açılış töreninde annesi Afife Necibe Kök’e eşlik eden Dilek Genç: “Bilgi en büyük güçtür. Hizmete aldığımız bu kütüphane yarınlarımızın teminatı, gözbebeğimiz çocuklarımıza bir ışık olsun” dedi. 

Hayırsever Afife Necibe Kök tarafından Enne İlkokuluna yaptırılan kütüphane; İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Afife Necibe Kök, kızları, okul yönetimi ve öğrencilerin katılımıyla açıldı.

BAŞYİĞİT: “ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİNE IŞIK TUTACAK”

Açılışta bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, öğrencilerin yeni ve modern bir kütüphaneye kavuştuklarını belirterek: “Çocuklarımızın geleceğine ışık tutacak bir sürü eserin bulunduğu kütüphaneyi hayata geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Afife Necibe Kök Hanıma eğitime yaptıkları bu değerli katkılarından dolayı ilimiz ve eğitim camiamız adına teşekkürlerimi sunuyor, kütüphanenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

GENÇ: “ANNEMİN 25 TORUNU DAHA OLDU”

Afife Necibe Kök’ün kızı Dilek Genç ise yaptığı açıklamada: “Heyecanımı ve mutluluğumu ifade edecek cümleler bulmakta çok zorlanıyorum. Kıymetli anneciğim tüm yaşamı boyunca eğitim ve öğretime önem vermiş, maddi manevi her fırsatta ihtiyacı olanlara destek olmuştur. Sadece benim gönlümde değil, tanıdığı kişilerin gönlünde de bir yer bulmuş muhterem bir hanımefendidir. En büyük hayalim annem hayatta iken onun adına bir kütüphane yaptırmaktı. Bu hayalimin annemin doğduğu Kütahya’da ve çocukluğunun geçtiği Enne köyünde gerçekleşmiş olması da ayrıca bir gurur kaynağı oldu. Bilgi en büyük güçtür. Hizmete aldığımız bu kütüphanenin yarınlarımızın teminatı, gözbebeğimiz çocuklarımıza ve gençlerimize bir ışık, bir katkı sağlaması en büyük dileğimdir. Bugünden sonra Afife Necibe Kök’ün 25 torunu daha oldu, ben de her zaman onların yanında ve takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı. Açılışın ardından kütüphaneye geçen İl Millî Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit ve Afife Necibe Kök, öğrencilerle bir araya gelerek sohbet ettiler. Öğrenciler, yeni bir kütüphaneye kavuşmanın sevincini ve heyecanını yaşadılar.

ÇOCUKLUĞUNU GEÇİRDİĞİ ENNE’YE KÜTÜPHANE YAPTIRDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Ekspres - Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!