Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOCUKLAR “HEPİMİZ BİRİZ 23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ”NDE BULUŞTU

Nafi Güral Eğitim Vakfı,

Nafi Güral Eğitim Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kütahya’daki Gülsüm Güral Müzesi’nin bahçesinde farklı okullarda eğitim gören, özel eğitime ihtiyaç duyan, otizmli, diyabetli, farklı yaş grubundan yüzlerce çocuğu “Hepimiz Biriz 23 Nisan Çocuk Şenliği”nde buluşturdu.

Nafi Güral Eğitim Vakfı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Hepimiz Biriz 23 Nisan Çocuk Şenliği” düzenledi. Atölyeler, sergiler, dev oyun parkları ve sürpriz hediyelerle zenginleşen şenlikte farklı okullarda eğitim gören, down sendromlu, otizmli, diyabetli, farklı yaş grubundan yüzlerce çocuk bir araya geldi.

Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı ve Nafi Güral Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Sema Güral Sürmeli ev sahipliğinde gerçekleşen şenliğe Kütahya Valisi Ali Çelik, Hava Er Eğt. Tugay ve Garnizon Komutanı Hv. Tuğg. Necati Gündüz, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kâzım Uysal, İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç,  İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Murat Kırbaç, Nafi Güral Eğitim Vakfı Başkanı Gülsüm Güral, NG Grup Kurucu Başkanı Nafi Güral katıldı. Etkinlikte protokol üyeleri Gülsüm Güral Müzesi’nde gerçekleşen ve otizmli çocukların resimlerinden oluşan “Hayalini Çiz” resim sergisini de gezdi.

VALİ ÇELİK: “UMUDU ‘YARIN’, YARINI ‘ÇOCUK’ TANIMLAR”

“Gençlerimize, çocuklarımıza imkân sağlamak, onların farklılıklarını, dezavantajlarını umuda çevirmek en önemli görev alanlarımızdan biri” diyen Vali Ali Çelik, “Bunun için çaba sarf eden, katkı sunmaya çalışan tüm büyüklere, bunun altyapısını oluşturmak için devlet organizasyonu içinde görev alan tüm kamu görevlilerine, destek veren iş insanlarımıza şahsım ve devletimiz adına şükranlarımı arz ediyorum. Umudu en iyi yarın kelimesi, yarını tanımlayacak en güzel kelime ise çocuk. Yarına güzel bakabilmek, içini doldurabilmenin temel hikâyesi çocuklardır” ifadelerini kullandı.

 “23 NİSAN’IN TEMEL DAYANAĞI ULUSAL EGEMENLİKTİR”

 23 Nisan’ın içinde barındırdığı temel anlamın ulusal egemenlik olduğunun altını çizen Vali Ali Çelik, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, dünyada bir başka vizyonla geleceği ve yarını çocuklara emanet eden bir lider. 23 Nisan’ın kendi içinde barındırdığı temel anlam ulusal egemenlik, egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olması. Ve bu ilişkiyi sürdürebilecek temel bakış açısı da sonsuza kadar var olması. ‘Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar olacaktır’ sözü de bunun en güzel vurgusu” ifadelerini kullandı.

NAFİ GÜRAL: “TOPLUMUN EN DEĞERLİ HAZİNESİ ÇOCUKLAR”

Toplumun en değerli hazinesinin çocuklar ve onların eğitimleri olduğunu aktaran Nafi Güral: “Bu bakımdan hem çocuklarımızın yetişmesi hem de eğitimlerinin olabilecek en üst seviyelerde olması için elimizden gelen desteği vermek istiyoruz. Bu amaçla kurulan bir eğitim vakfı. Tabi vakfı kurmak kolay. Vakfın devamlılığını sağlamak çok önemli. Hem eşim hem çocuklarım bunun için var güçleriyle çalışıyorlar. Çocuklarımıza ve eğitimlerine hizmet bizim için bir ideal. Engelli çocuklarımızın topluma kazandırılmasını kendimize bir misyon olarak görüyoruz. O konuda da çalışıyoruz. Bu farkındalık olmalı diye düşünüyorum ve Türkiye’de imkânı olan bütün iş insanları, sermaye sahiplerinin bu anlamda programlar yapmalarını gönülden arzu ederim” diye konuştu.

GÜLSÜM GÜRAL: “BU GÜNLER İÇİN ULU ÖNDER ATATÜRK’E TEŞEKKÜR EDERİM”

Ulu Önder Atatürk’e bu günleri armağan ettiği için teşekkür eden Gülsüm Güral ise; “Sevgili eşim Nafi Güral’a da teşekkür etmek istiyorum. Ben aileme 4 evlat verdim. Ama benim binlerce çocuğum, evladım olduğunu gördüm. 2 yıldır pandemiden dolayı bu törenler yapılamıyordu. Bugün inanın ben de çocukluğumu yaşamış oluyorum. Çok mutluyum, iyi ki varlar” ifadelerini kullandı.

GÜRAL SÜRMELİ: “HEPİMİZ BİRİZ”

Nafi Güral Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Kütahya Porselen Yönetim Kurulu Başkanı Sema Güral Sürmeli, “İçimdeki çocuğun gününü kutlamak için bugün inanılmaz heyecanlıyım. Bugün istedik ki hepimiz biriz diyelim. 2010 yılında kurulan Nafi Güral Eğitim Vakfı olarak binlerce çocuğa iyi bir eğitim sağlamak için çabalıyoruz. Bugün burada Nafi Güral Fen Lisesi, Ali Güral Anadolu Lisesi, Gülsüm Güral Anaokulu,  Hediye Güral Anaokulu öğrencileri, özel eğitim alan çocuklarla bir araya geldi. Burada bizimle olan herkese çok teşekkür ediyorum. Üç sene önce özel eğitim alan kardeşlerimize ‘hayalinizi çizin, biz de gerçekleştirelim’ dedik. Tüm protokolümüz seferber oldu. Asker olmak isteyen çocuğumuzu sayın komutanım odasında misafir etti, tüm imkanlarını seferber ederek yemin töreni bile yaptı. Polis olmak isteyen çocuğumuz emniyetin yardımlarıyla polis oldu. Çocukların yaptığı resimleri ve hayallerini de bugün burada sizinle buluşturmak istedik” şeklinde konuştu.