CİNSEL İSTİSMARI YOLCU KADININ DİKKATİ ORTAYA ÇIKARDI

featured
service

Kütahya-İstanbul şehirlerarası otobüs yolculuğunda bir kadının kendi kızının, M.T tarafından fotoğraflarının çekildiğini fark etmesi, cinsel istismar suçunu ortaya çıkardı. Kadının şikâyetçi olması üzerine olay yerine gelen polislerin incelemesinde kişinin cep telefonunda çok sayıda çocuğa ilişkin müstehcen görüntülere rastlandı. Bunun üzerine “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve çocukları müstehcen yayın üretiminde kullanmak” suçlarından dava açıldı.

Davanın ikinci duruşması Cuma günü Tavşanlı Ağır Ceza Mahkemesinde yapıldı. Duruşmada Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Kütahya gönülleri ve avukatları davaya katılma talebinde bulundu. Duruşma sonrası adliye önünde bir açıklama yapan UCİM gönüllüleri, sanığın en ağır cezayı alması için davanın takipçisi olacaklarını söyledi.

7 NİSAN’A ERTELENDİ

Tavşanlı Ağır Ceza Mahkemesi, kendi öz yeğenine karşı da cinsel istismar suçunu işleyen ve çocukları müstehcen yayın üretiminde kullanan tutuklu sanık M.T.’nin cezai ehliyetinin bulunup bulunmadığının saptanması için Adli Tıp Kurumu’na sevkine karar vererek duruşmayı 7 Nisan’a erteledi.

ÖZ YEĞENİNE İLİŞKİN GÖRÜNTÜLERE DE RASTLANDI

Olay, Kütahya-İstanbul şehirlerarası otobüs yolculuğunda bir kadının kendi kızının, M.T. tarafından fotoğraflarının çekildiğini fark etmesiyle ortaya çıktı. Kadının şikâyetçi olması üzerine olay yerine gelen polislerin incelemesinde bu kişinin cep telefonunda çok sayıda çocuğa ilişkin müstehcen görüntülere rastlandı. İfadesi alınırken suçunu kabul eden sanığın cep telefonunda kendi öz yeğenine ilişkin görüntülere de rastlandı. Bunun üzerine “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı ve çocukları müstehcen yayın üretiminde kullanmak” suçlarından dava açıldı.

“UCİM DAVANIN TAKİPÇİSİ OLACAK”

UCİM İl Koordinatörü avukat Reyhan Toker Atlı, UCİM Hukuk Koordinatörü avukat Beyza Kurtulmuş ve gönüllü avukat Ayşe Ezgi Duman, duruşma sonrasında basın açıklaması yaptı ve istismara maruz bırakılan çocuğun yanında olduklarını söyledi. Reyhan Toker Atlı, “Çocuklar vatandır diye çıktığımız bu yolda UCİM Kütahya olarak avukatlarımızla birlikte Tavşanlı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davaya katılma taleplerimizi sunduk. UCİM olarak özellikle bir kadının susmaması neticesinde çıkan bu davada her zaman mağdur çocuğun yanında olacağımız gibi davanın takip ve sürecinde sanığın en etkili, en yüksek cezayı alması için mücadelemize devam edeceğiz” diye konuştu. CANSU AYDEMİR

CİNSEL İSTİSMARI YOLCU KADININ DİKKATİ ORTAYA ÇIKARDI

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!