“ÇİFTÇİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

featured
service

Vali Ali Çelik, Göynükören köyünde sağanak ve dolu yağışından zarar gören tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Vali Çelik, “Çiftçimizin her zaman yanındayız. Devletimizin tüm imkanları dahilinde elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Vali Ali Çelik, Aslanapa ilçesine bağlı Göynükören köyünde 18 Haziran’da etkili olan sağanak ve dolu yağışında zarar gören tarım arazilerini yerinde inceledi. Afet sonrası yapılan ve yapılacak çalışmalar hakkında İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Özçalık’tan bilgiler alan Vali Çelik, çiftçilerle de görüşüp sorunlarını dinledi.

“EKİPLERİMİZ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI İÇİN HEMEN HAREKETE GEÇTİ”

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin dolu yağışı sonrası harekete geçerek hasar tespit çalışmalarına başladığını söyleyen Vali Çelik, “2 bin 500 dekarlık alanda bulunan buğdaylarda yüzde 30, yaklaşık bin dekarlık alanda bulunan arpalarda ise yüzde 60 zarar tespit edildi” diye konuştu. Çiftçilere geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Çelik: “Her zaman yanındayız. Devletimizin tüm imkanları dahilinde elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“ÇİFTÇİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!