Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP: “YALNIZ DEĞİLSİN SEDEF KABAŞ”

CHP Kütahya Kadın Kolları

CHP Kütahya Kadın Kolları Başkanı Sevinç Şenol, ‘Cumhurbaşkanına Hakaret’ suçlaması nedeniyle tutuklu yargılanan gazeteci Sedef Kabaş’a destek açıklamasında bulundu. CHP Kadın Kolları olarak 81 ilden, 973 ilçeden Kabaş’a dayanışma mektupları gönderdiklerini belirten Şenol: “Yalnız değilsin Sedef Kabaş; Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var” dedi.

Gazeteci Kabaş’a bir televizyon programında söylediği atasözü nedeniyle Cumhurbaşkanına Hakaret suçuyla soruşturma açıldığını hatırlatan Başkan Şenol: “Davet edilse gideceği bilindiği halde, avukatına bile ulaşamadığı bir saatte, gece 02.00’de evine giden polisler tarafından gözaltına alındı. İfadesinde, ‘Sözün orijinali bir atasözüdür. Hatta sözün orijinalini de değiştirerek sarf ettim. Bundan da anlaşılacağı üzere hakaret etme gibi bir kastım yoktur’ demesine rağmen siyasi bir karar doğrultusunda tutuklandı. Hem de ‘kaçma ve saklanma ihtimali yüksek’ olduğu gerekçesiyle. Göz önünde olan, fikrini ve sözünü her zaman açıkça, korkusuzca ifade eden bir gazeteciyi; kaçma ve delil karartma şüphesiyle tutuklu yargılamaya karar verdiler” şeklinde konuştu.

81 İLDEN 973 İLÇEDEN DAYANIŞMA MEKTUBU

Sedef Kabaş’ın hukuka aykırı olarak tutukluluğunun devam ettiğini belirten Sevinç Şenol: “Ülkemizin her yanını saran korku ikliminden basın emekçileri de payını alıyor. Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nün 2021 yılı Dünya Basın Özgürlüğü Endeksi’nde Türkiye 153’üncü sırada yer alıyor. Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları olarak bugün 81 ilden, 973 ilçeden sevgili Sedef Kabaş’a dayanışma mektuplarımızı gönderiyoruz. Bu ülkede hukukun üstünlüğüne, irfanı ve vicdanı hür hâkimlerin varlığına olan inancımızı yitirmeden hep birlikte sesleniyoruz: ‘Yalnız değilsin Sedef Kabaş; Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları var’” diyerek sözlerini tamamladı.