Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “KENT MEYDANI GÜVENLİK TEHDİDİ OLUŞTURUYOR”

Kent Meydanı Projesi ile

Kent Meydanı Projesi ile Zafer Meydanı’nın şantiye alanına çevrildiğini aktaran CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz: “Yeterli güvenlik önlemi alınmadığı ve halkımızın çukurlar, elektrik kabloları ve iş makinaları arasından geçmek zorunda kaldığı görülmektedir. Bu haliyle çalışma ciddi güvenlik tehdidi oluşturmaktadır” dedi.

CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, il parti binasında bir basın açıklaması düzenledi. Basın mensupları ve partililerin katıldığı toplantıda Şahbaz, Kütahya Belediyesinin devam eden projeleri ve su sayaç bedellerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

YETKİLİLERE GÜVENLİK ÇAĞRISI

Başkan Şahbaz konuşmasına, alt yapı çalışmasında hayatını kaybeden Kütahya Belediyesi personeli Ali Candan’a rahmet dileyerek başladı. Kent Meydanı projesinde de yeterli önlemlerin alınmadığında dikkat çekerek: “Kütahya Kent Meydanı projesi ile Zafer Meydanı şantiyeye çevrilmiştir. Bilgilendirme yapılmadan esnafımızın dükkânın önü kazılmaktadır. Yeterli güvenlik önlemi alınmadığı ve halkımızın çukurlar, elektrik kabloları ve iş makinaları arasından geçmek zorunda kaldığı görülmektedir. Bu haliyle çalışma ciddi güvenlik tehdidi oluşturmaktadır. Yetkilileri bu proje kapsamında olası bir iş kazasının önüne geçmek için önlem almaya, halkımız ve esnafımızın güvenli ulaşımını sağlamayacak koşullar yaratmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

“SU SAYAÇ BEDELİ HALA ABONEYE YANSITILIYOR”

Şahbaz’ın bir diğer gündem konusu abonelerden tahsil edilen su sayaç bedelleri oldu. Şahbaz, değiştirilen su sayaçları bedelinin aboneden tahsil edilmesi işlemine son verildiğinin belirtilmesine rağmen mekanik su sayaçların tüketicinin bilgisi olmadan değiştirildiğini ve fatura bedeline yansıtıldığını söyledi. Şahbaz şöyle devam etti: “Tüketiciler bununla ilgili itiraza gittiklerinde sehven, hata yapılarak yazıldığı belirtilmektedir. Kütahya Belediyesi halkımızdan su sayaç bedellerini tahsil etmeye devam etmektedir. Kütahyalı hemşerilerimizi su faturalarını kontrol etmeye ve tahsil edilen su sayacı bedelinin iadesi için başvurmaya, Kütahya Belediyesini de yasa ve yönetmeliklere aykırı şekilde tahsil edilen su sayacı bedellerini abonelere iade etmeye çağırıyoruz.” ,

“HALKIMIZIN VERGİLERİ İSRAF EDİLİYOR”

Son olarak istihdamı artırıcı, göçü önleyici yatırım ve projelerin ihmal edildiğini vurgulayan Zeliha Aksaz Şahbaz: “Hizmet adı altında inşaat ve rantiye projeleri hayata geçirilmektedir. Halkımızın büyük yaşam sıkıntısı yaşadığı ve zorluklarla karşılaştığı, en temel gıda ihtiyaçlarını, şehir içi ulaşım bedellerini karşılayamadığı bir dönemde Kütahya Belediyesinin kaynaklarımızı, halkımızın cebinden çıkan vergilerimizi bu şekilde israf etmesini Kütahyalı hemşerilerimizin ve kamuoyunun vicdanına bırakıyor ve buna itiraz ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.