CHP KÜTAHYA İL BAŞKANI DR. ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ: DEĞİŞİMİ HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

featured
service

CHP Kütahya İl Başkanı Dr. Zeliha Aksaz Şahbaz, “Milletin Sesi Balıkesir’de” mitingine ilişkin açıklamalarda bulundu. Mitinge katılımın çok yoğun olduğunu aktaran Başkan Şahbaz: “Balıkesir Kuvayi Milliye alanından başlayan yürüyüşümüzle halkımızın talep ettiği değişimi hep birlikte gerçekleştireceğiz” dedi.

24 Temmuz Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun başkanlığında Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanında “Milletin Sesi Balıkesir’de” mitingi yapıldı. Ülkenin dört bir yanından vatandaşların katıldığı mitingde CHP Kütahya İl Teşkilatı da yer aldı.

“ÇİFTÇİLERİMİZ ÜRETİMDEN KOPTU”

Mitingin oldukça coşkulu ve yoğun bir şekilde gerçekleştiğini kaydeden Başkan Şahbaz: “Mitingimizde üreten, emeğinin karşılığını alamayan vatandaşlarımız, çiftçilerimiz de kürsüde söz aldı. Genel Başkanımız çok güzel bir konuşma yaparak ülkemizin temel sorunlarına değindi. Katılımcıların yoğun coşkuyla karşılık verdiği konuşmasında somut projelerimizi toplumda paylaştı. Gençlerimizin eğitim hayatını engelleyen KYK borçlarının iktidarı zorlayarak faizlerini sildirdik, sırada ülkenin en önemli sorunlarından EYT var. Bunu da az kaldı. Hukuksuzca iptal edilen İstanbul Sözleşmesi’ni bir hafta içinde yürürlüğe koyacağız. Çiftçilerimizin sorunları büyük, çiftçilerimiz üretimden koptu. Üreticinin, çiftçilerimizin sorunlarını da biz çözeceğiz” şeklinde konuştu.

“HİÇBİR ÇOCUĞUMUZUN YATAĞA AÇ GİRMEYECEK”

Balıkesir Kuvayi Milliye alanından başlayan yürüyüşle halkın talep ettiği değişimi hep birlikte gerçekleştireceklerini belirten Başkan Şahbaz: “Mitinge katılan yüzbinlerle ‘Ne ezen ne ezilen, insanca, hakça bir düzen’ diyerek devletin yağmasını engelleyerek üreten, adil, hakça paylaşan bir ülke olarak hiçbir çocuğumuzun yatağa aç girmeyeceği bir Türkiye’yi Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hep birlikte kuracağımızı yüksek sesle haykırdık. Balıkesir Kuvayi Milliye alanından başlayan yürüyüşümüzle halkımızın talep ettiği değişimi hep birlikte gerçekleştireceğiz. Mitingimiz de bunun göstergesi olmuştur” diyerek sözlerini tamamladı.

CHP KÜTAHYA İL BAŞKANI DR. ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ: DEĞİŞİMİ HEP BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!