Cevdet Yılmaz’dan tasarruf açıklaması

Cevdet Yılmaz'dan tasarruf açıklaması. Kamuda tasarruf konusunda yapılan çalışmaları ve ekonomik programın güncel durumunu değerlendirdi.

Cevdet Yılmaz'dan tasarruf açıklaması. Kamuda tasarruf konusunda yapılan çalışmaları ve ekonomik programın güncel durumunu değerlendirdi.
service

Cevdet Yılmaz’dan tasarruf açıklaması. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kamuda tasarruf konusunda yapılan çalışmaları ve ekonomik programın güncel durumunu değerlendirdi.

Kütahya Haber’in en güncel haberlerini almak için ‘buraya‘ tıklayabilirsiniz.

Cevdet Yılmaz’dan tasarruf açıklaması

Kamuda Tasarruf Önceliği

Yılmaz, yapılan çalışmaların öncelikli olarak kamuda tasarrufa odaklandığını belirtti. Mevcut harcamaların verimliliğinin artırılmasının da önemine vurgu yaptı.

Çalışmaların Detayları

Hazine Maliye Bakanlığı ve Strateji Bütçe Başkanlığı’nın yürüttüğü çalışmaların detaylarına da değinen Yılmaz, bu çalışmaların tasarrufun yanı sıra harcamaların verimli hale getirilmesini, önceliklendirilmesini ve ekonominin rekabet gücünün artırılmasını hedeflediğini ifade etti.

Yasal Düzenlemeler ve İhtiyaçlar

Yılmaz, kamuda yapılacak tasarruf ve düzenlemeler için bazı konuların yasal düzenlemeler gerektirebileceğini dile getirdi. Bu süreçte ilgili kurumlarla iş birliği yapılarak gerekli adımların atılacağını belirtti.

Ekonomik Programın Güncel Durumu

Ekonomik programla ilgili soruları da yanıtlayan Yılmaz, Merkez Bankası’nın rezerv biriktirmesi ve güçlü bir yol haritasının olduğunu söyledi. Seçimsiz bir döneme girilmesinin orta ve uzun vadeli konulara odaklanmak için bir fırsat olduğunu vurguladı.

Yapısal Dönüşümler ve Çalışma Planı

Yılmaz, yapısal dönüşümlerle ilgili olarak sanayide verimliliği arttırma, rekabet gücünü artırma, dijitalleşme ve yeşil dönüşüm gibi konuların üzerinde durdu. Bundan sonraki Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantılarının bu konulara odaklanacağını belirtti.

Seçim Öncesi ve Sonrası Ekonomi Değerlendirmesi

Son olarak, seçim öncesi ve sonrasında ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendiren Yılmaz, ekonominin kararlı bir şekilde yoluna devam ettiğini ve spekülasyonların gerçekleşmediğini ifade etti.

Cevdet Yılmaz’dan tasarruf açıklaması

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!