ÇELİK: “ZİYARETLER DOSTLUK BAĞINI GÜÇLENDİRİYOR”

featured
service

Vali Ali Çelik, Macaristan’ın İstanbul Başkonsolosu Laszlo Keller ile Macaristan Fahri Konsolosu İsmet Güral’ı makamında misafir etti. Dostluk bağı ve kardeşlik hukukunun yapılan karşılıklı ziyaretlerle kuvvetlendiğini ifade eden Vali Ali Çelik, nazik ziyaretinden dolayı Keller’e teşekkür etti.

Macar milli kahramanı Lajos Kossuth’un Macaristan Anayasası taslağını Kütahya’da hazırlandığını hatırlatan Vali Çelik, Kossuth’un hatıralarının 40 yıldır misafir edildiği ev olan Kossuth Müzesi’nde yaşatıldığını söyledi.

“GELECEK NESİLLERE AKTARMALIYIZ”

Macaristan Bağımsızlık Günü’nün her yıl Kütahya’da kutlanmasının önemine de dikkat çeken Vali Çelik, “İki ülkeyi bir araya getirecek güzel bağlardan birisi. Ev sahipliği, kardeşlik hukuku, birbirine güvenme, emin olma güzel duygular. Törenlerin kendi içinde barındırdığı anlamı gelecek nesillere anlatmamız lazım” dedi. Keller, kabullerinden dolayı Vali Çelik’e teşekkür ederek iki ülke arasındaki güçlü ilişkinin artarak devam etmesini diledi. Ziyaret, karşılıklı iyi niyet ve düşüncelerin paylaşılmasının ardından sona erdi.

ÇELİK: “ZİYARETLER DOSTLUK BAĞINI GÜÇLENDİRİYOR”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!