BÜTÜN SESLER ‘ZAFER’ İÇİN SUSUYOR!

featured
service

Büyük zaferin yaşandığı topraklar Dumlupınar’dan geçerken bütün radyolar susuyor. Hiçbir radyonun çekmediği güzergâhta meydan muharebesinin yaşandığı topraklardan çıkana dek, Dumlupınar’ın şanlı tarihi ve büyük zaferin önemi anlatılıyor.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılı kapsamında etkinlikler sürüyor. Şanlı zaferin altın harflerle yazıldığı topraklar Dumlupınar’dan geçen herkese radyolardan, Başkomutan Meydan Muharebesi anlatılarak, 100. yıl ruhu yaşatılıyor.

“DUMLUPINAR SAVAŞI TÜRK ULUSUNUN YENİDEN DİRİLİŞİDİR”

Radyolardan yapılan anonsta şu ifadelere yer veriliyor: “Şu anda Başkomutan Meydan Muharebesi’nin gerçekleştiği topraklardan, Kütahya Dumlupınar’dan geçmektesiniz. Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında gerçekleşen Dumlupınar Meydan Muharebesi ile kurtuluşun öyküsü altın harflerle yazılmıştır. Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir. İleri!’ emrini verdiği, vatanı ve bayrağı yaşatmak uğruna şehit düşen kahramanların yattığı toraklardır. Çevrede görmüş olduğunuz sarp tepelerden vatan için canlarını feda etmiş nice isimsiz kahramanların hikâyeleri yayılır yurdun dört bir yanına. Türk tarihi zaferlerle doludur. Lakin 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlanan Dumlupınar Savaşı Türk ulusunun yeniden dirilişidir. Bu yıl 30 Ağustos Meydan Muharebesi’nin 100. yılını büyük bir onur ve gururla kutluyoruz. Vatanımızı ve bayrağımızı korumak adına canlarını feda eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimiz saygıyla anıyoruz ruhları şad olsun.”

BÜTÜN SESLER ‘ZAFER’ İÇİN SUSUYOR!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kütahya Haber ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!